En Kaliteli Balık Yağı Hapı Hangisidir?


image_pdfimage_print

 

Kyani Sunset ve Omega 3 Nedir ve Ne işe yarar?

Bilimadamlarının yaptığı araştırmalara göre vücudumuzun Omega 3 üretemediği bilinmektedir. Dışarıdan beslenme ile almamız gerekir.

Balık Yağı Kullanımı

Omega3, iltihapların ortadan kaldırılmasının yanı sıra yüksek kolesterol ve trigliserit seviyelerini azaltır, enfarktüs ve tip-II diyabet riskini azaltma etkilerine de şahit olunmuştur. Temel olarak kronik iltihapları ve ağrıyı (mesela romatizmayı) önlemek ve tedavi etmek, enfarktüsü, trombozu, embolizmi ve bağışıklık sisteminin yapılandırmasını hızlandırmak için kullanılır. Beynin işlevi için oldukça önemli olan Omega 3, kalp hastalıklarına karşı da koruyor.

Gelin Balık Yağının Faydalarını detaylandırarak inceleyelim

Balık yağı pek çok sağlık koşulunda, hastalıkların tedavisinde veya tedavi sürecine yardımcı olması amacıyla yaygın olarak kullanılan bir gıda takviyesidir.En sık kullanım alanı yüksek kolesterol seviyesini düşürmek içindir. Kolesterolün dengelenmesine bağlı olarak damarları korur ve kalp krizi, inme riskini yüksek oranda azaltır.Ancak balık yağı dozajı bir uzman tarafından belirlenmelidir çünkü fazla tüketimi ters etkiye yol açarak bu tip hastalıkların görülme riskini yükseltebilir.

Beyin: Düzenli olarak balık yemenin beyin fonksiyonları üzerine olumlu etkisini hepimiz biliyoruz. Bu nedenle balık yağı depresyon, psikoz, dikkat eksikliği, hiperkativite bozukluğu, Alzheimer ve beyni ilgilendiren diğer rahatsızlıklarda sık kullanılmaktadır.Bazı insanlar göz kuruluğu, glokom ve yaşa bağlı makula dejenerasyonu gibi ciddi görme sorunlarına neden olabilen göz rahatsızlıklarının tedavisinde balık yağı kullanmaktadır.

Tansiyon: Uzmanlar balık yağını yüksek tansiyonu olan kişilere, yükselen tansiyonu ilaç kullanmadan, doğal yollarla belirli oranlarda düşürmek için önermektedir.Balık yağında bulunan omega-3 yağ asitleri damarların bir miktar genişlemesini sağlayarak kan basıncının normal değerlere çekilmesine yardımcı olur. Bu özelliği sayesinde, örneğin kalp ameliyatı sonrası gibi kan basıncının yakından takip edilmesi ve yükselmesinin önlenmesi gereken kritik durumlarda kullanılan besin takviyeleri arasındadır.
Trigliserit: Balık yağı, kalp hastalıklarıyla yakından ilgili olan yüksek trigliseridi düşürmek için kullanılan doğal çözümler arasında ilk sıralarda yer almaktadır.Tabii trigliserit seviyesini normal değerlere çekmek için sadece balık yağı kullanmak yeterli değildir. Henüz bir kalp hastalığı bulunmayan ancak yüksek trigliserit nedeniyle kalp ve damar hastalığı yaşama riski yüksek olan kişilere balık yağı dışında düzenli egzersiz ve yağın kısıtlandığı beslenme programları önerilmektedir.

Beslenme ve yaşam tarzında yapılan değişikliklerle trigliserit düşürülemezse doktorunuz ilaç kullanımı önerebilir.

Kalp Sağlığı: Balık yağının tansiyonu düşüren ve trigliserit değerlerini normal düzeylere çeken etkisi genel olarak kalp sağlığını korumak için kullanılabilir. Ancak halihazırda kalp ilacı kullanıyorsanız (statin gibi) balık yağı almanın ekstra bir faydası olmayacaktır.

Balık Yağının Diğer Faydaları

Aşağıdaki rahatsızların tedavisinde veya bu rahatsızlıkların günlük hayatı etkileyen belirtilerinin hafifletilmesinde balık yağı kullanılabilir. Balık yağının bu hastalıkların tamamına iyi geldiği yönünde yeterli bilimsel araştırma bulunmamasına karşın zaman zaman doktorlar tarafından önerilmektedir ve geleneksel olarak bu rahatsızlıklardan şikayeti olanlar tarafından kullanılmaktadır.

Romatoid Artrit: Balık yağı tek başına veya ilaç tedavisine destek olması için romatoid artrit’in neden olduğu sabah ağrılarını hafifletmek için kullanılabilir. Bazı durumlarda artrit ilaçlarının azaltılması için balık yağı desteği önerilmektedir.

Adet Ağrıları (Dismenore): Tek başına balık yağı almak veya B12 vitamini ile birlikte balık yağı kullanmak şiddetli adet sancılarını hafifletebilir. Adet döneminde ağrı kesici ilaçlar kullanmak istemiyorsanız balık yağını deneyebilirsiniz.

Dikkat Eksikliği: Uzmanlar dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu görülen 8-12 yaş arası çocuklara balık yağı önermektedir.

Felç: Bu alanda yapılan çalışmalar, haftada 1-2 kez balık yemenin inme riskini %27 oranında azalttığını ortaya koymaktadır. Ancak burada balık yağı kullanarak felci önlemek ve felç riskini azaltmak ile arttırmak arasında ince bir çizgi var.

Çünkü aynı araştırmalara göre düzenli olarak aşırı balık tüketimi (günde 46 gramdan fazla) felç riskinin artmasına neden olabiliyor. Ayrıca kan inceltici olarak aspirin kullananların balık yağı tüketmesi felce karşı ekstra bir koruma sağlamıyor.

Zayıflayan Kemikler: Balık yağı desteği tek başına veya kalsiyum takviyesi ile birlikte kullanıldığında kemiklerin zayıflamasına neden olan osteoporoz gibi hastalıkların gelişimini yavaşlatabilir. Özellikle yaşlılarda uyluk kemiği (femur) ve omurga kaybını yavaşlattığı yönünde araştırma sonuçları bulunmaktadır.

Damar Sertliği: Balık yağının doğrudan kalbe kan taşıyan koroner arterlerde görülen damar sertliğini (ateroskleroz) yavaşlattığı bilinmektedir. Ancak boyundan başa kan taşıyan damarlarda (karotis arterler) aynı etkiye sahip değildir.

Böbrek Sorunları: Düzenli balık yağı tüketimi böbrek hastalığı riski yüksek olan kişilerde böbreklerde fonksiyon kaybı sürecini yavaşlatabilir. Balık yağı aynı zamanda diyabet hastalarında idrarda görülen protein miktarını azaltmaktadır.

Bipolar Bozukluk: Balık yağı kullanan hastalarda depresyonun olumsuz etkilerinin azaldığı ve depresyon atakları arasındaki sürenin arttığı yönünde sonuçlar elde edilmiştir. Ancak bipolar bozukluğu bulunan kişilerde balık yağının manik belirtilere olumlu bir etkisi bulunamamıştır.

Obezite: Bazı araştırmalarda düzenli olarak balık yemenin aşırı kilolu kişilerde kilo vermeye yardımcı olduğu, kan şekerini dengelediği ve yüksek tansiyonu düşürdüğü sonuçları elde edilmiştir. Ayrıca balık yağıyla birlikte düzenli olarak egzersiz yapanlarda vücutta bulunan yağ oranının önemli ölçüde azaldığı belirlenmiştir.

Rahim Kanseri: Düzenli olarak haftada 2 öğün balık tüketen kadınlarda rahim kanseri (endometriyal kanser) riskinin azaldığı yönünde çalışmalar bulunmaktadır.

Astım: Balık yağı astım hastalarında hava akışını gelişmesine, öksürüğün azalmasını ve özellikle çocuklarda astımı hafifletmek için kullanılan ilaçların azaltılmasına yardımcı olabilir.

Yüksek Kolesterol: Doktorlar balık yağının B12 takviyesi ile birlikte kullanıldığında kolesterolü düşürmede oldukça etkili bir çözüm sunduğu konusunda birleşmektedir.

Ancak düzenli olarak kolesterol ilacı kullanıyorsanız balık yağı takviyesi kullanmaya başlamadan önce ilaçla etkileşime geçip geçmediği konusunda doktorunuzdan bilgi almalısınız.

Balık Yağı Önerilen Bazı Rahatsızlıklar

Aşağıdaki sağlık sorunlarının tedavisinde zaman zaman balık yağı kullanılabilir ancak balık yağının bu hastalıkların tedavisine etkisi konusunda yeterli bilgi bulunmamaktadır.

 • Alerjiler (Özellikle çocuklarda görülen alerjiler)
 • Alzheimer Hastalığı (Hastalığın ilerleme hızının yavaşlatılması için)
 • Depresyon (Belirtilerin hafifletilmesi için)
 • Göz Kuruluğu (Keten tohumu yağıyla birlikte kullanıldığında)
 • Katarakt (Katarakt riskini düşürülmesi için)
 • Kronik Böbrek Hastalıkları (Diyaliz tedavisi görenlerde diyalizin olumsuz etkisini azaltmak için)

Balık Yağının Yan Etkileri ve Önlemler

Balık yağı aşırıya kaçılmadığı taktirde genel olarak güvenli kabul edilir ancak sık olmamakla birlikte ağız kokusu, mide yanması, mide bulantısı, ishal, kaşıntı ve burun kanaması gibi yan etkiler görülebilir.

Aşağıdaki hastalıklarla birlikte balık yağı kullanmak için uzman kontrolü önerilmektedir;

 • Karaciğer hastalıkları
 • Balık ve deniz ürünü alerjileri
 • Bipolar bozukluk
 • Depresyon
 • Diyabet
 • Kalp ritim bozukluğu

Aşağıdaki ilaçları kullananlar balık yağı takviyesi almadan önce doktora danışmalıdır;

 • Doğum kontrol hapları
 • Yüksek tansiyon ilaçları
 • E vitamini takviyesi
 • Obezite ilaçları (orlistat)
 • Kanın pıhtılaşmasını yavaşlatan ilaçlar

Ayrıca kan pıhtılaşmasını yavaşlattığı bilinen karanfil, sarımsak, zencefil, ginkgo, Panax ginseng, kırmızı yonca, zerdeçal, söğüt ve diğer bitkilerle birlikte alınan balık yağı kanamanın artmasına neden olabilir.

Sonuç olarak; balık yağı ve düzenli olarak balık yemenin sağlığa pek çok faydası vardır ve çeşitli hastalıkların tedavi sürecine yardımcı olabilir.

Dikkat edilmesi gereken noktalar; aşırıya kaçmamak ve özel bir sağlık koşunuz varsa veya düzenli olarak ilaç kullanıyorsanız balık yağı takviyesi almadan önce olası yan etkilerinden korunmak için doktora danışmaktır.

kyaniiiiaaaaa

Kyani Sunset, Kyani ürün üçlemesinin sonuncusudur. Bir Omega3 formülü olarak üretilen Kyani Sunset, kaliteli bir REM uykusu sağlayarak vücudumuzun ihtiyaç duyduğu vitaminleri, amino asitleri, trace elementleri ve mineralleri REM uykusundayken gerekli olan organlara iletilmesini sağlar.  Kyani Sunset’in Omega3 formülü ile vücudumuz kaliteli bir uyku sürecine girerek dinlenmekte ve yenilenmektedir.

Kyani Sunset Yerine Doğal Yollarla Omega3 Alsak Olmaz Mı?

 Omega3’ü kesinlikle tüketmemiz gerekmektedir. Omega3; ceviz, badem, koyu yeşil sebzeler ve soğuk su balıklarında bulunmaktadır.

Alzheimer hastalığı gibi ileri yaşlarda insanları bekleyen kâbusun önlenmesi gibi birçok önemli fizyolojik etkileri bulunduğu artık bir gerçek. Bu nedenle sağlığın korunması amacıyla uluslararası sağlık otoriteleri tarafından haftada en az iki-üç porsiyon soğuk deniz balıklarının tüketilmesi öneriliyor. Ancak balık yiyerek yeterli miktarın alınabilmesi söz konusu değil. Yapılan değerlendirmelerde ülkemizde sadece Karadeniz’de Kasım ile Ocak ayları arasında avlanan hamsi ve Karadeniz ile Ege’de avlanan sardalyenin haftada yarım kilo tüketilmesi durumunda önerilen miktarları sağlayabileceği bildiriliyor. Bu bakımdan besin desteği Omega-3 formüllerinin kullanılması gerekiyor.

Her gün bu besinleri avuçlar dolusu yememiz gerektiğinden, bu durum oldukça karmaşık bir hale bürünmektedir. En kolay ulaşacağımız Omega3 kaynakları, balık yağlarından yapılan kapsüllerdir.

Omega 3 ile ilgili Oxford Üniversitesince yapılan bilimsel araştırma ve deneyi

Balık Yağı [Omega3] Alırken Aşırı Miktar Diye Birşey Var Mıdır?

 

Hamilelik sürecinde Omega3 Balık Yağı Kullanmalı mıyız?

Vahşi Alaska somonu  yüksek miktarlarda Astaxanthin içerir.Yağda çözünen çok güçlü bir antioksidandır. Hücreleri korumada C Vitamininden 6.000 kat daha etkilidir. Hücre zarlarının serbest radikallerden hasar görmesini engeller (özellikle deri, göz ve endothellium) Ayrıca, tansiyonu düşürür ve anormal hücre büyümesine karşı korur. Kalp sağlığını korur, Gastrointestinal sağlığı destekler. Bağışıklık sistemini destekler ve iltihaplara karşı etkilidir. Piyasada bir çok omega 3 formülü bulunsa da Kyani Sunset ürünüyle çok güçlü bir omega 3 formülü üretmiştir. Vahşi Alaska somon balığı, soğuk su balığı olduğundan  omega 3 açısından oldukça zengindir. Yağ asitleri çabuk bozulduğundan Kyani Sunset ürününde annatto bitkisinden üretilen doğal bir E vitamini koruması da vardır.

1111111111111kyani_sunset_en_guclu_omega_3_kaynagi

Neden Kyani Sunset‘i Tercih etmeliyiz? Piyasadaki diğer ucuz balık yağ haplarını alsak olmaz mı?

Piyasada bir çok Omega 3 içeren ürünler mevcut fakat Omega 3’te en önemli şey eikozapentaenoik asit (EPA) ve dokozahekzaenoik asit (DHA) oranları. Omega 3 içeren ürünleri satın aldığınızda mutlaka bu oranlara dikkat etmeniz gerekir. 

  Kyani ürün üçlemesinden biri olan Sunset, bir Omega3 formülü olarak karşımıza çıkmaktadır. Sunset, vahşi Alaska somon balığından üretilmiş ve piyasada bir çok Omega3 ürününden daha kaliteli bir Kyani ürünüdür. Vahşi Alaska somon balığı, soğuk suda yaşayan bir balık olduğundan zengin bir Omega3 sunmaktadır. Kendini ısıtmak üzere oluşturduğu bu kalın yağ tabakasından elde edilen Omega3 oldukça sağlıklıdır. Ayrıca vahşi Alaska somon balığı vejetaryen bir balıktır ve diğer balıkları beslenme amacıyla yemediğinden ağır metal de içermez.  Piyasadaki bir çok balık yağı kapsülü sığır jelatininden veya domuz jelatininden üretilmektedir. Kyani Sunset kapsülü tamamen balık kıkırdağından üretilmiştir.

2222222222xchum-salmon-698x289

Bununla birlikte Kyani Sunset 2015 Yılında Japonya gibi gıda takviyelerinin ince denetimlerden geçtiği bir ülkede yılın ürünü seçilmiştir. Kyani Sunset ürününün içeriği ve vücudumuza katkıları konusunda daha detaylı bilgi için kyaniscience.cominternet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 
kyani_dij

Kyani Sunset Ifos Standartlarından 5 Yıldızlı Sertifika almıştır.

Kyani Sunset ‘i Nereden Satın alabilirim?

Kyani Sunset fotoğrafına tıklayarak Kyani Sunset Online Mağazasından Kyani Sunset’i Satın alabilirsiniz. (3 Gün içinde Kargo ile evinize teslim edilir)

             Kaynaklar

Comments

yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*