Ücretsiz veya ucuz Email Pazarlama Servisleri


image_pdfimage_print

10 Adet Ücretsiz veya En Ucuz Email Pazarlama Servisleri

Eğer küçük ölçekli bir işletmeye sahipseniz 2000 adet kişiye kadar ayda limitli gönderim yapabileceğiniz servisleri kullanmakla işe başlayabilirsiniz. Aşağıdaki listede 10 adet e-mail pazarlama servisini bulabilirsiniz. Bu listede belirli bir limit dahilinde ücretsiz ya da çok ucuz maliyetlerde işlem yapabileceğiniz 10 adet e-mail pazarlama servisinin listesini açıklıyorum.

Bu tür hizmetlerin ortak özelliği spam kelimeler konusunda hassas olmalarıdır. Yaptığınız kampanyalar spam kelimeler içeriyorsa kampanyanızı aktif etmiyorlar ayrıca ücretsiz servisler bu yüzden hesabınızı bile kapatabiliyorlar. Bu yüzden kampanyalarınızda spam kelimeler kullanmaktan kaçının.

 

1. Mail Chimp

MailChimp web sitenize ya da Facebook sayfasına entegre çalışabilen özelleştirilmiş kayıt formları ile en sık kullanılan e-posta uygulamaları arasındadır. MailChimp, yeni başlayanlar için ideal bir çözümdür ücretsiz sürümünde 2000 kontak ekleyebilir ve ayda 12.000 e-posta Ücretli planları da fiyat bakımından son derece makuldür tüm planlar sınırsız e-posta gönderebilme özelliğindedir ve kontak sayısına bağlı olarak ayda 10 dolardan 240 dolara kadar değişen fiyatlarda hizmet sunar.

2. Constant Contact

60 günlük ücretsiz deneme sürümü bulana bu servis anketler ve farklı pazarlama eklentileri yüzünden en çok kullanılan e-mail pazarlama servisidir. Ayda 15 dolar gibi gücük bir maliyeti bulunan bu servis özelleştirilebilen şablonları ve kolay kullanım ara yüzü ile harika pazarlama sistemleri sunuyor.

3. AWeber

AWeber otomatik cevaplayıcı sistemi başta olmak üzere blog yazılarını otomatik olarak kontaklara gönderebilen bunun yanında özelleştirilebilen temaları ve html desteği ile özellikle blogcuların ve affiliate marketing işiyle uğraşanların alet çantası niteliğinde bir servis. 500 abone için ayda 19 dolar gibi bir fiyatı var Aweber de ücretsiz kullanım bulunmuyor sadece kayıt olunduğunda ilk ay indirimli olarak sahip olabiliyorsunuz.

4. iContact

iContact yüzlerce e-mail pazarlama şablonuna sahip gelişmiş tasarım araçları sunan bir servis. Sürükle bırak yöntemi ile dakikalar içinde e-mail şablonlarınızı oluşturabiliyorsunuz. Facebook, twitter ve linkedin gibi sosyal platformlarla entegre çalışan icontact 500 abone için aylık 14 dolar, 5000 abone içinse aylık 47 dolar civarı bir fiyat tablosuna sahip.

5. Vertical Response

Vertical Response sosyal medya pazarlama, etkinlik oluşturma ve anket sisteminde etkili rol oynayan bir servis. Bu serviste diğerlerinden farklı olarak uyguladığınız işlem başına fiyatlandırılıyorsunuz. Yine hazır şablonlar ve dosyadan kontak yükleme gibi özellikler de ücretsiz sunuluyor.

6. Campaign Monitor

Campaign Monitor ün kolay kullanımlı şablonları ile kendi şablonlarınızı oluşturabiliyorsunuz. Şablonlara çeşitli metin, renk ve imaj gibi zengin içerikler ekleme olanağı sunan bir servis. E-mail temaları özellikle mobil sistemleri hedefleten bir servis olması kendisini ön plana çıkaran bir özellik. Ücretsiz kaydolarak ayda 9 dolar gibi bir fiyattan başlayan tabloya sahip.

7. Pure 360

Pure 360 e-posta pazarlamacılar için üst düzey özelliklerde etkileyici hizmetler sunuyor. Güçlü yeteneklere sahip olan bu servis te hemen hemen her ihtimal düşünülmüş bu yüzden fiyatları diğerlerine göre biraz yüksek.

8. The Mission Suite

Mission Suite diğer servislerle kıyaslandığında daha çok sosyal medya pazarlaması ile ilgili hizmetleri üst seviyede tutmakta. Anketler, kupon kodları gibi birbirinden özel hazır şablonları bulunuyor fiyatları ise aylık 15 ila 300 dolar arasında değişiklik göstermektedir.

9. Campaigner

30 günlük ücretsiz deneme hizmeti sunan bu servisi herhangi bir ücret ödemeksizin işlevsellik açısından 1 ay boyunca sınırsız olarak test edebilirsiniz.

10. Emma

Emma hazır e-posta şablonları, grafikler ve analitik verileri dahil olmak üzere sınırsız anket oluşturabilme özelliğine sahip diğer bir servis. Gelişmiş raporlama özelliği ile Google analytics hesabınızla entegre çalışabiliyor. Fiyatına gelinde 1000 abone için aylık 30 dolar civarında.

Yukarıdaki listede bulunan tüm e-mail pazarlama servislerinin ortak özellikleri arasında şunlar da bulunuyor;

– Excel, CVS, TXT dosyalarındaki binlerce kişi kontak bilgilerini kolayca import edebilme

– Gelişmiş raporlama ile kaç kişi maili açtı, bunlardan kaçı sitenize tıkladı gibi bilgileri de elde edebiliyorsunuz

– Emdeb formlar sayesinde sitenize abone toplamak için gerekli araçlar

– E-mail kampanyalarınızı ileriki bir tarihe zamanlayabilme

– Birden çok kontak listesi oluşturabilme

– Göndermeden önce e-mail temalarını test olarak kendinize gönderebilme

– Taslak olarak şablonlar kaydedebilme

İnternetten ya da işletmelerden daha çok para kazanabilmek için her geçen gün farklı pazarlama yöntemleri geliştiriliyor bunların arasındaki en eski ve en etkili yöntemlerden biri olan E-mail pazarlama doğru kullanıldığında çok yüksek geri dönüş alınabilen bir nevi reklam yöntemidir. Eğer bu güne dek kendi mail listenizi oluşturmadıysanız acele etmenizi tavsiye ederim. Özellikle internetten para kazanma işiyle uğraşıyorsanız bu yöntemle alabileceğiniz geri dönüşleri hayal bile edemezsiniz benden söylemesi.

Comments

yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*