Gizli Network Marketing Sırları 7


İşin Psikolojik Detayları

Şimdi biraz da, sana bir önceki makalemde öğrettiğim stratejinin altında yatan psikolojik olgulardan bahsetmek istiyorum. Yani gel seninle biraz daha derinlere inelim değerli dostum.

Bu psikolojik olguları uygulayınca göreceksin ki, adaylar sana katılmak için senin iznini almaya başlayacaklar. Senin takımına katılmak için ricada bulunacaklar. Amatörler, ürünlerini ve/veya servislerini insanlara satmaya çalışır ve insanları ürün almaları için ikna etmeye çalışırlar.

Profesyoneller çözüm ve uzmanlıklarını pazarlar. Bu stratejiyi uyguluyor olmaları insanları kendilerine doğru büyük bir kuvvetle çeker. Liderlerin çekici olmalarının en önemli nedenlerinden birisi budur. Sonuç olarak, ağ pazarlama (NM, MLM) bir diyalog işidir. İletişim işidir. Etkileşim işidir.

Dolayısı ile adına "insan" denen canlı hakkında ne kadar çok şey öğrenirsen, ne kadar çok bilgiye sahip olursan o kadar başarılı olursun.

Benim bu makalede sana öğrettiğim strateji ve taktikleri uygulayabilmek için insan denilen canlının nasıl düşündüğünü, ne istediğini, neye nasıl tepki gösterdiğini önce anlaman gerekiyor.

Composition of portraits of happy people smiling

Pazarlamanın 6 önemli psikolojik altyapısını öğrenelim.

7419_psikoloji

1.İnsanların çoğunluğu tembeldir. [ Acı ama gerçek 🙂 ]

2016-06-23_22-28-372016-06-23_22-30-20

İnsanlar her zaman daha iyisini, daha hızlı, daha ucuz ve daha kolay yoldan isterler. Zengin insanlar muhtemelen en tembel olanlardır. Uygulamakta ve öğretmekte olduğum bu stratejileri keşfetmemde, daha etkili, daha hızlı, daha kolay bir şekilde hayata geçirmemdeki sebep bir, tembelliğim ve iki, açıkçası aşırı yoğun çalışmayı sevmememdir.

tembellerbillgates ben-zor-isler-icin-hep-en-tembelleri-secerim-cunku-onlar-zor-isleri-hep-en-basit-yol-ile-cozer-1959

2.İnsanları 2 şey güdüler

-Yaşam kalitelerini yükseltmek veya,

smartprofit2u_dreams_cloud

-Elem, keder, acılardan uzak durmak.

                       hqdefault 9436653177_fd00cc9d2c_b

3.2 ncisi 1 ncisinden daha güçlüdür

Mevcut rahatlık ortamını terk etmenin vereceği azap, rahatsızlık, daha yüksek kalitede bir yaşama sahip olmanın rahatlığından daha baskındır.

2016-06-23_21-49-55

Ortaya bahanelerin (aslında yalanların) atılmasının arkasında bu bilimsel gerçek vardır.

“...Memdullah’ı şimdi arayamam. Saate baksana 23:00 olmuş...” gibi.

10684340_1463010640653184_2062447335_n

4. İnsanlar acılarından kurtulmak için bir şey yapmazlar.

Eğer sen çözüm önerirsen, insanlar genetik kodları gereği o çözüme yönelirler. Bu, yaşamsal bir içgüdüdür. Bilimsel bir gerçektir. 

5. İnsanlar bir şeyi yapmaktan ziyade, nasıl yapılacağını öğrenmeyi tercih ederler

Umut satın almakla, işi yapmak karşı karşıya !

6. İnsanlar, kendilerinde olmayanı isterler.

İnsanlar kendilerinde olmayana sahip olan insanlara karşı ilgi duyarlar. Sahip olanlar sahip olmayanlara çekici gelir (Uzmanlar, profesyoneller, Alfalar, liderler vb). İnsanlar liderlik bekler. İnsanların liderlik açlıkları vardır. Yaşamlarını onların açlıklarını, suzuzluklarını giderecek liderlere adarlar. Örnek vermek gerekirse. Alfa Networker olduğun zaman yeni distribütörleri kolayca, çok fazla efor sarfetmeye gerek kalmadan kendine doğru çekmeye başlarsın. Alfa olabilmek için dünyaya, hayata sunduğun değeri arttırmalısın. Bu durum kendinle ilgili inanışları değiştirmene de yardım edecektir. Bu makalede öğreniyor olduğun stratejiler, Alfa liderliğin, uzmanlık bilgisinin ve çözümün reklamıdır. İş fırsatının veya ürünün reklamı DEĞİL. Sen hiç reklam yapmak zorunda olan bir lider gördün mü ? Göremezsin. Çünkü onların, bir Alfa olarak, insanları kendilerine doğru çeken doğal saygınlıkları, cazibeleri vardır. Bundan sonra yapman gerekenlerle ilgili bu prensipler sana yol gösterecektir. Bu psikolojik etkiye sahip bilimsel prensiplerle kendine ve teklifine çekim sağlarsın. 

Matkap satın alan insanların aslında matkaba ihtiyacı yoktur.

Onların duvarda deliğe ihtiyaçları vardır.

Eğer matkap satmak istiyorsanız, duvara delik açmakla ilgili bilginin reklamını yapmalısınız, matkapla ilgili bilgi ve matkabın reklamını değil...

Perry Marshall

 

 

girl-drill-2168683

 

Yazının devamı için tıkla..

images (1)

Comments

yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*