Gizli Network Marketing Sırları 6


Ağ Pazarlama Süreçleri

Ağ Pazarlama'da para kazanma bir süreç sonunda gerçekleşir. "Bir ürün sattım ve para kazandım" diyemezsin. 

Bu süreç 5 aşamadan oluşur.

1.Trafik & Aday Jeneratörü

2.Pazarlama (Marketing) Boru Hattı

3.Siparişleri toplama (kasa)

4.Perakende ürün

5.Network Marketing işin, yani esas işin.

Trafik & Aday Jeneratörü

Aday trafiği sağlayan her şey demektir. Bir websayfası ve blog yaparsın. Çok komplike bir şey olmasına gerek yok. Gereksiz içerikle doldurmana gerek yok. İnsanlar okumazlar. Sayfanda mutlaka olması gereken 2 şey var.

Blog-Button

1. Dikkat çekici, merak uyandırıcı bir içerik

İnsanların sana kontak bilgilerini vermeleri için gereken sebep.

2.Kontak formu

cokcokcokform

Sunacağın kıymetli içerik, değer, çözüm karşılığında onlardan senin almayı hedeflediğin şey.

Bu 2 şey, insanların kendi iradeleriyle kendi kontak bilgilerini (isim, telefon, e mail vs) sana vermesi için yeterlidir. 

İnsanların sana kontak detaylarını vermelerinin bir sebebi vardır. Senden olan değerli içerik beklentileri. Eğer bu beklentiyi karşılayamazsan online dünyada bitersin.

Ne demek istiyorum. Yine aynı şeyi söyleyeceğim. İnsanlara yardımcı olacak bilgiyi servis etmelisin. Okumalı, geliştirmeli ve paylaşmalısın. Çok az insanın bildiği şeyleri bilmek seni eşsiz kılar. İşte bizim bu makalede öğrettiğimiz bilgiler de çok az insanın bildiği bilgilerdir. 

Merak uyandırıcılar

Google, Facebook reklamları

Elden dağıtılan broşürler vs.

Unutma ki, en iyi reklam değerli içerik sunulan şeydir. Değerli içerik online dünyada hızla paylaşılır (viral olur). SEO'u bilebilirsin ancak bazı teknik becerilerinle (SEO gibi) sitene sağladığın trafik eğer değerli içerikten yoksun bir websayfan varsa insanları websayfanda  sadece 3-5 saniye tutar. Sonra X işaretine basarlar ve kendilerine bir şekilde değerli içerik sunan başka bir websayfasını aramaya koyulurlar.  

Reklam kampanyaları ile ilgili gerekli doğru stratejileri tespit edip uygulayabilirsen bu reklam kampanyaları sana 7/24 aday trafiği sağlar. Gelen ziyaretçi kalır. Bir yere gitmez ve bu durum da adayları ikinci aşamaya yönlendirir, onları ikinci aşamayla tanıştırır.

Pazarlama (Marketing) Boru Hattı

İlk amaç adayların ilgisini çekmek ve zamanlarını sana vermelerini sağlamaktır. Bunun karşılığında onlara değerli içerik sunarsın. Bu durum, adayları seninle sürekli kontak halinde tutar. Boru hattı içine girmişlerdir. İstediğin yere yönlendirebilirsin. Teknolojiyi NM (Ağ Pazarlama) ile bütünleştirmiş olursun. Senin direkt müdahalen dışında, 7/24 otomatik olarak çalışan bir aday fabrikasını devreye sokmuş olursun. Günümüzde en çok bilinen adı otoyanıtlayıcıdır. (AutoResponder) Örnek, iContact, GetResponse

gas pipe line that laid through green field

getresponse-logo

Siparişleri Toplama (Kasa)

7/24 sipariş alıp perakende nakit sağlayan online veya offline ürünlerin satıldığı sipariş sistemidir. Nakit jenerasyonu sağlar. Ağ Pazarlama işini döndürmede reklam vs ufak tefek masraflarını karşılar. Türkiye'de de bu tür online/offline ürünlerin ticareti giderek artmaktadır.

cart-300x300

Perakende Ürün

Adı üzerinde perakende üründür. McDonalds'ın hamburgeri gibi. Las Legas'ın kumarhaneleri gibi. Otomobil gibi. Senin adına fırsatını satar. Hatta şöyle dersek daha doğru olabilir. Müşterilerin sana kendilerini satmaları için sunulan üründür.

              microfiber-temizlik-eldiveni503250himalaya

Ağ Pazarlama (Network) işin

Sürekli ve limiti olmayan gelirin yaratıldığı, gerçek anlamda finansal özgürlüğün başladığı ve liderliğin ortaya çıktığı aşamadır. Bu aşamada, senin yapman gereken şey, boru hattına sürekli olarak trafik sağlamak, adaylarınla ve müşterilerinle diyalog başlatmak ve sürekli bir diyalog halinde olmaktır. Diğer bir deyişle sürekli olarak oyunda kalmayı başarmaktır (otoyanıtlayıcı). Gerisini, yani tüm satış ve anlatımı, sunumu sistemin kendisi 7/24 otomatik olarak senin adına halledecektir.

35317814-Large-group-of-people-in-the-form-of-hearts-love-Isolated-white-background--Stock-Photo

 Yazının deva için tıkla..

images (1)

Comments

yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*