Gizli Network Marketing Sırları 2


Esas Sır "TAKİP"

Liderlik-Nedir-Pdf

Network işinde esas SIR takiptedir. Bu derste sana otomatik bir takip sistemini nasıl kurabileceğin ile ilgili bilgi paylaşımı yapacağım. Ağ Pazarlamacıların çoğu aday bulayım da nolursa olsun der. Ve zamanlarının büyük çoğunluğunu aslında para kazandırmayan aday bulma sürecinde ayırırlar. Gerçek sırrın ve para kazanma formülünün takipte olduğunu bilmezler.

İnsanlara her ne mesaj vermek istiyorsan söylemekle değil davranışlarınla göstermelisin. Doğamız gereği söylenenden değil davranışlardan anlarız. İnsanlar da seni söylediklerinden değil davranışlarından anlayacak. Kararlarını verirken onlara referans olacak yegane şey senin davranışların olacak. Gerçek bir ALFA tipi Network Marketing liderine dönüşünceye kadar bir süre bocalayacaksın. Bu kesin. Kronik bir eski BETA olarak ben bunu yıllarca yaşadım.Neler çektigimi bir ben, bir de Allah bilir. Bir türlü istediğim sonuçları alamıyordum.

"Allahım ben niçin başaramıyorum. Ben senin lanetli kulun muyum?"

Muhtemelen sen de aynısını hissediyorsun. Seni çok iyi anlıyorum dostum. Arkadaşların, ailen, çevren bazı davranışlarını tuhaf karşılıyor ve karşılamaya devam edecek. Bir ALFA formuna dönüşmek zorundasın. Bu çekiciliğini arttırmak için gerekli. Ağ Pazarlama işinde ciddi kazanmak istiyor ve yaşamının geri kalanını finansal olarak özgür yaşamak istiyorsan dönüşmen gereken “form” da budur : ALFA. Kısa yol yok. Kolay yol yok. Başka çaresi maalesef ki yok.

Başkalarına daha fazla değer sunmalısın. Bu değer artarak devam etmeli. Çok okumalısın. Değişiklik insanı her zaman ürkütür ancak, başarın ve mutluluğun için bu dönüşümü yaşamalısın. Bedelini ödedikten sonra bu değişikliğin mükafatı tahmin ve hayal edemeyeceğin kadar büyük olacaktır. Bazı insanlar bedeli şimdi "peşin" olarak öder. Bazıları da taksit taksit yaşam boyu öder. Sana tavsiyem yaşamında herşeyin bedelini peşin öde ve geri kalan yaşamını özgür yaşa. Tüm ALFA liderler hep aynı yoldan geçmişlerdir. Basarıları, başkalarının yaşamına sundukları değerlerini arttırdıkları zaman gelmiştir. 

Önce inanç, sonra sonra sonuç. Pazarlık yok

İnanç, her zaman sonuçlardan önce gelir.

Önce görünmeyeni görebilmelisin. Onu yaşamalısın. Bu konu ilk başta sana saçma sapan, hatta korkutucu gelebilir. Yani söyle düşünebilirsin.

Bu ne ya? Ben ne yapıyorum? Ben neler saçmalıyorum?

Fakat, bunlar bilimsel gerçeklerdir. Bu bilimsel gerçekler ışığında, kendini bu değişime bir kez adadığında, beklediğin sonuçların beklemediğin hızda gelmeye başladığını göreceksin. 

Asla ama asla muhtaç olma

Muhtaç olmak yaşamındaki potansiyel zenginliği ve bereketi senden uzaklaştırır. "Söylemesi kolay" diyorsun biliyorum. Bunu bazı gerçeklere dayanarak söylüyorum.

Yani bir bildiğim var. O da şu. Ağ Pazarlama işinde muhtaç olmamak için mutlaka bir sistem kurmalısın. Bu sistem liste yap, plan göster, takip et, kayıt yap ve kopyala değil dostum. Benim sistem biraz farklı. Sistemi bir kez kurduğunda rahatlayacaksın. Kafan daha rahat olacak. Kafan daha rahat olunca insanların, adayların karşısında duruşun daha rahat olacak. Onların sana, senin onlara olduğundan daha fazla ihtiyacı olacak. Bunu her iki taraf da artık biliyor olacak. Bunu sözlerinle değil, senin kontrolünde olmayan vücut hareketlerinle adaylara hissettireceksin. Rol yapmana gerek yok. Bir tabiat kanunu işlemeye başlayacak ve senin çok güçlü mesajların karşındaki insanlara iletilmeye başlayacak. Ve insanlar üzerindeki çekim kuvvetin daha da artmaya başlayacak. 

Altın Kural: Aday, senin ona ihtiyacın olduğu hissine kapılmamalı.

Adaya bunu hissettirecek bir gerçekliğe sahip olmamalısın. Güçlü olanlar takip edilirler. Güçlü olanlar çekicidirler. Zayıf olanlar iter. Güçlü olanlar çeker. Okuyanlar, bedel ödeyenler, savaşanlar, başkalarının olmaz dediğine çelik gücünde bir inançla inananlar güçlüdür ve çekicidir. Adaya, senin ona muhtaç olduğun hissini asla ama asla vermemelisin. Bu durum mevcut ekipleriniz için de geçerlidir. Motivasyonunu kaybetmiş takım arkadaşlarınızı ayağa kaldırma konusunda onları aramanız da muhtaçlık psikolojisi yaratır. Onların bi şeyler kaçırdıkları hissiyatına kapılması ve onların sizi araması gerekir. Yoksa onları zerre kımıldatamazsınız.  Adaylar için de bu böyledir. Bu hem aday için hem sizin için de iyidir. Evet işini büyütmek için senin onlara ihtiyacın var ama onların sana daha fazla ihtiyacı var.

Bu işte para kazanmak için hepimizin daha fazla adaya ihtiyacı var ancak, onların bize daha fazla ihtiyacı var. Bunu içselleştir. Düşünce yapın hep bu olsun. Sen kendinde adayın hayatının gidişatını  değiştirebilecek, paha biçilmez bir fırsat ve bilgiye sahipsin. 

Nasıl daha rahat olursun ? 

Çok basit. 

1. Bir liste inşa et (Bir tane websayfası + kontak formu + otoyanıtlayıcı (iContact yada  GetResponse firmalarını önerebilirim))

2. Listeyle aranda güven ve dostluk inşa et. Satmayı düşünme.

3. O listeye market et.

Bir websayfası ve otoyanıtlayıcı sayesinde, her gün seninle 3-5 tane aday, senin iş fırsatını ve ürünlerin hakkında bilgi almak için senle kontak kurmaya başlarsa daha rahat olursun. Hedef bu. Kafandan kıtlık, yokluk anlayışı silinir gider, yerine refah, zenginlik, bolluk ve bereket anlayışı gelir. Websayfası almaya karar verdiğinden benim teklifimi de almanı tavsiye ederim. Sana yardımım dokunabilir.

Esas formülü unutma:

ALFA lider ol. Kendini geliştir. Oku, kurslar al. Bilgi donanımını arttır. İnternette bir varlığa sahip ol. Websayfası (Sinirmerkezi).Bu varlık üzerinde kesinlikle firmandan ve ürününden bahsetme. Satma. Kendi reklamını yap. Önce kendini markaya dönüştür. Dostluğunu, arkadaşlığını, yardımseverliğini sun..

Reklamını yapacağın TEK ŞEY : [adınsoyadın]

İnsanlara DEĞER ve KIYMETLİ İÇERİK sunan bir kişi ol. Bilgini arttır ve diğer Ağ Pazarlamacılara yardım et.
Kendi işlerini kurmalarına yardım et.

Uzmanlığını tüm dünyaya duyur. Network Marketing işinde başarı aslında bir sır değil değerli dostum.

Eric Worre'un ekmek yediği nokta da tam bu!

eric-pointup

Evet Değerli Networker Dostum, okuduğun her satır artık seni %97 çoğunluğun, başka bir deyişle kuru kalabalığın bir adım daha dışına çıkartıyor. Diğerlerinden farklılaşıyorsun. ALFAlar bereket, zenginlik, bolluk felsefesini benimsemiş olan liderdir. KIRIK-ALFA rahatlık ortamından yeni yeni çıkmaya başlamış olan kişidir. Artik gruplarını eğitmeye ve bir dizi talimatlar vermeye baslamışlardır. İnsanlarla iletişim halindeyken, tavırları artık daha otoriterdir.

Ekibine her turlu konuda yol göstermeye başlamışlardır. Kendine güvenleri ve sundukları değer artmaya baslamıştır. Üçüncü grup, yani BETAlarin tipik özelliği kendilerine olan güvenleri düşüktür. Sundukları değer, dünyaya, başkalarına sundukları deger henüz çok düşüktür. Kendilerinden tam anlamıyla emin değildirler. Kafaları sürekli olarak karışıktır. Gözlerini asla karartamazlar. Odaklanma problemleri vardır. Lider olma fikri onları hala çok rahatsız eden bir fikirdir. Takipçidir bu arkadaşlar. Kendilerini yönetilmeye açmışlardır ancak, bir süre sonra yönetilmeleri çok zordur. çünkü odakları hemen başka tarafa kayıverir..

Reaktiftirler. Yani tepkiseldirler. Hayat, başka kimseye değil, sadece onlara yamuk yapmıştır. KIRIK ALFA'lar ile BETAlar arasındaki fark şudur ; KIRIK ALFAlar, yine de şartları zorlarlar. Gayretlidirler. Zorluklardan ilk once kendilerinin geçmesi gerektiğini öğrenmişlerdir. Burada not edilmesi gereken önemli sey sudur ; takip edilen olmadan önce herkes takip eden olur. 

ALFALAR, diğerlerinin olmak istedikleri formdur. Onlar, liderdir!

Diğerleri için çekicidirler. insanları kendilerine doğru mıknatıs gibi doğal olarak çekerler. Bunu yapaken gayet içten ve doğaldırlar.

ALFA'ların ortak özellikleri şunlardır ;

Çekicilikleri doğaldır. Çevrelerine güven verirler. Alacakları eleştiriler onları etkilemez. Kendi duruşlarını belirlemişlerdir. Bu duruş gayet katı ve nettir. Heykel gibidir. Ne istediklerini çok iyi bilirler. Planları vardır. Başkaları için de planları vardır. Kendilerini hedeflerine ulaştıracak olan enerjilerine yoğunlaşırlar. Duruşları çok güçlüdür. Yanlarındayken kendinizi güvende hissedersiniz. “Diğerleri” onlara uyar. Kuralları vardır. Kurallarına uymak durumundasınızdır. Kendilerine olan güvensizliği asla affetmezler. Güvenmedikleri insanları görmezden gelirler. Yokmuş olarak kabul ederler. Onlarla vakit harcamazlar. Hatta ve hatta onları hayatlarından çıkartırlar. İnsanlara fayda sunarlar. Kendilerini severler. Kendileri için önemli kişileri sever ve korurlar. Daima pozitiftirler. İyi giyinirler. Sağlıklı yaşam tarzları vardır. Çoğunluğun yapmak istemediği şeyleri yaparlar.

10,000 kişilik distribütör ağına sahip bir kişi Alfa’dir.

En güzel kızları ayarlayan delikanlı, bir Alfa’dır.

Kırmızı ışıkta yanında Kırmızı Ferrari'si ile duran vatandaş bir Alfa’dır ! 

İnsanları hiç zorlanmadan ekibine dahil eden kişi bir Alfa’dır. 

ALFA Networkçüler hiç kimseyi ikna etmek
zorunda kalmazlar. Hiç kimseye network marketing
işinde şu ana kadar ne kadar para
kazandıklarını söylemek zorunda değildirler. 

Ya da, hiç kimseyi bir şeye ikna etmek
zorunda değildirler. Bereket-Bolluk felsefesini
kural edinmişlerdir.

Duruşları diktir. Kendi sistemlerini
oluşturmuşlardır.

Çok fazla kimseyle çalışmak zorunda
olmadıklarını bilirler. Kimlerle çalışacaklarını 
kendileri seçerler.

Başarılı girişimciler hep ALFA karakterlerdir.

Girişimci olan bir “Beta” göremezsin. Senin
duruşun, pozisyonun nasıldır? Kimsin, hangi
konumdasın? Yaşam felsefen nedir?

Niçin yaratılmış olduğunu düşünüyorsun?
Bu iş %90 tavır %10 teknik işidir. Bir ALFA
profile dönüştügün anda, kainattaki
her kudret, senin başarılı olman için 
sana yardım etmeye başlar.

Peki nasıl ALFA Networkçü olursun ?

Yanıt çok basit ; ALFA’ları bularak!

Alfa'lar hiç kimseyi sponsor etmek zorunda
değildir. Sen eğer bir ALFA'ysan insanların
sana katılmasına ihtiyacın yoktur.

İnsanlardan bir şey yapmalarını istediğinde
otomatik olarak onlara şunu hissettirirsin ;

Gücünü benden alacaksın.
O gücü sana ben vereceğim!
 

Bolluk ve bereket inancına, felsefesine
sahipsen (para anlaminda bereket,
aday anlamında bereket, sağlık
anlamında bereket, fırsat anlamında

bereket, herşey anlamında bereketten
bahsediyorum) asla kaybetme
korkusunu yaşamazsın!

ALFA'lar BETA'ların kendilerini etkilemelerine izin vermezler. Eğer sen bir ALFA’ysan ;

Senin şartların geçerlidir. Adayların ya senin şartlarını ya kabul ederler ya da kabul ederler.

İstediğin kişiye rahatlıkla HAYIR diyebilmelisin. Bu çok önemli çünkü, felsefen “zenginlik, bereket ve bolluk” felsefesidir. Henüz değilse de böyle olmalıdır. Tıpkı bir basketbol koçu gibi, bir futbol takımı antrenörü gibi insanlara talimatlar verebiliyor durumda olmalısın. Talimatları veren taraf her daim sen olmalısın. Seni takip edenleri korumalı, kollamalı ve onları her zaman yüceltmelisin.

Hedefin, hayalin, gayen çevrendeki insanların yaşam kalitesini daha da yükseltmek olmalı. Onlara yardım etmelisin. Yardım etmek zorunda olduğun için değil, sen istediğin için...Kendine güvenmelisin. İyi giyinmelisin. Sağlıklı olmalısın. Gerek fiziksel, gerekse ruhsal kondisyonunu sürekli olarak üst seviyelerde tutabilmelisin. (Bu noktada sana bir tavsiyede bulunmak isterim; Eğer şu ana kadar kullanmadıysan, kaliteli (merdiven-altı olmayanlardan bahsediyorum) gıda takviyelerini kullanmanı şiddetle tavsiye ederim. Yaşam enerjini, yorgunluk ve tükenmişlik hissini yok etmeye veya en azından azaltmaya yardımcı olacaklardır. Bu konuda sana özel tavsiyelerim olabilir. Eğer konu ilgini çektiyse bu sitedeki, yani bakyani.com'da sağlık konu başlığını incelemeni öneririm.

ALFAlar gerektiğinde RİSK alırlar!

Gerektiğinde risk alabilmelisin. Kendilerine zenginlik, bereket, bolluk felsefesini ilke edinmiş olan insanların aldıklari risk aslında risk değildir. ALFA lider olarak kendine güvenen, insan(lar)a güven veren, sosyal anlamda güçlü birisi olmalısın. Güçlü bir fiziksel varlığın olmalı. İnsanlar senin yanında kendilerini her zaman güvende hissetmeliler. Senin zorluklara verdiğin tepki her zaman başkalarının verdiği tepkiden farklı olmalı. Sakin olabilmelisin. Sponsorumun bana söylediği çok önemli bir şey var. Sponsorum der ki "Bazen bir şey yapmayabilirsin ancak, en azından sakin kal ve asla panik yapma". Konuşmanın akışını kontrol eden ve yönlendiren taraf olmalısın.Rahat fakat otoriter bir ses tonun olmalı. Veee, karşı tarafa gerektiğinde müdahale etmekten korkmamalısın. Konuştuğumuz eğer Network Marketing sektörü ise, bir aday, eğer ürünleri ve fırsatı sorgularsa ve sorgulanan BETA korkar çünkü reaktiftir. Hemen savunmaya geçer.

Ürününün veya fırsatının “aslında” ne kadar güzel olduğunu anlatmaya başlar ve birşeyleri ispat etmeye çalışır. Adayın da bunu kabul etmesini ve onaylamasını bekler.

Bir ALFAysan, örneğin öyle değil mi ? veya tamam mı ? gibi yanıtı evet veya hayır olan sorular sormazsın.Yanıtı evet veya hayır olan sorular sesin her zaman güçsüz çıkmasına neden olan soru tipleridir. Bu sorulardan uzak dur. Artı, senin bir ALFA lider olarak, her hangi bir kimsenin onayına ihtiyacın mı var ? Hayır. Belki de sahip olduğun en değerli şey olan zaman konusunda hassas olmalısın. Zamanını, sadece ve sadece onu senden güçlü bir şekilde talep eden insanlara vermelisin. Çok fazla zamanımız yok.Bir çekim merkezi haline gelmenin yolu değerini arttırmaktırALFAlar ortaya, masaya, dünyaya değer sunan insanlardır. Değerini arttırdıkça göreceksin adaylar seni arayacaklardır. Sen onları değil. ALFA özelliklerin değerini arttırdığın oranda artar. Değerini arttırmak icin kitap okumalısın. Network Marketing kursları almalısın.

Paranı kitaplara ve kurslara yatırmaktan korkma. En iyi kâr getiren, en yüksek faiz veren yatırım kendine, beynine, gelişimine, bilinçaltına yaptığın yatırımdır. Başkaları için daha değerli hale gelmek için yapacağın başka bir şey de, başkalarının genellikle öğrenmek istemedikleri, genellikle öğrenmekten kaçıntıkları şey olan PAZARLAMA (MARKETING) BECERİLERİNİ öğrenmelisin..

İnsanlar için değerli olmalısın. Eşsiz olmalısın. İnsanlara karşı gerçek değere sahip olmalısın. Ve bu değerin de farkında olmalısın. Bunu biliyor olmak, kendine güven, zenginlik ve bolluk anlayışını verecektir. Şimdi kendine su soruyu sor "Şu an dünyaya sunduğum değerin büyüklüğü nedir ?"

Hatırlasana, MLM işinde şirketin ve ürünün önemi yoktu. İnsanlara şu an ne değer sunuyorsun ? Eğer hala aday jenerasyonu sağlama ve bu adayları sponsor etme konusunda bocalıyorsan bunun sebebi, evet bunun sebebi ortaya gerçek anlamda değeri henüz sunmuyor olmandır. Dikkatini çekerim "henüz" kelimesini kullandım. Bu şekilde bir sorunun varsa bunu acilen çözmelisin. Eğer insanları sponsor etmek istiyorsan, onlara seninle bağ kurabilecekleri bir güç vermelisin. Seninle birlikte çalışmaları halinde güçlerini senden alacaklarına inanmazlarsa seninle beraberliklerini daha fazla devam ettirmeyeceklerdir. Ne mi yapacaklar ? Aradıkları gücü kendilerine verebilecek başka bir ALFA bulacaklardır. Bir aday karşısında daha değerli birisi olmak zor bir şey değil. Yapman gereken sey, başkalarının bildiğinden biraz daha fazlasını bilmektir. 

O farklı bilgi sana güç verecek ve değerine de değer katacaktır.

MLM endüstrisinin üst seviye liderlerinden birisi diyor ki ; eğer sizden 10 kat fazla kazanıyorsam bunun sebebi sizden 10 kat fazla çalışmış olmamdır. Sizin yaptığınız fedakârlıktan 10 kat daha fazla fedakarlık yapmış olmamdır. Eğitimime, kitaplara harcadığım para sizin eğitiminize ve kitaplara harcadığınızdan 10 kat daha fazla olmasındadır.

kişisel-gelişim-sözleri

Bu işte başarı bir sır değil. Eğitimin hiçbir zaman durmamalı. Dünyaya kattığın değerin sürekliliği olmalı ve bu değer artarak devam ediyor olmalı. Önümüzdeki 3 yıl içinde, 6 rakamlı gelir seviyesine ulaşmak istiyor musun? Şayet bunu gerçekten istiyorsa 3 yıl boyunca oku. Kurslara katıl. Bu kampta öğrendiklerini paylaş. Bu sekilde hareket etmek, seni rekabetin ve ne yaptığının farkında olmayan %97 çoğunluğun dışında bırakacaktır.

Seni, Doğal bir cazibe merkezi haline getirecektir.

İstatistikler Konuşuyor..

NetworkMarketing endüstrisi bir sayı işidir sevgili dostum. Görüşülen aday sayısı, sunum yapılan aday sayısı  başarıyı belirler. Her gün yeni adaylarla iletişim kurman gerekmektedir. Bu endüstrideki insanlar her gün yeteri kadar sayıda aday bulamıyor, işlerini yeterince adaya sunamıyorlar.

istatistik_5

Sana bir soru ; bir günde kaç yeni adayla görüşme yapabilirsin ?

Biliyorsun. Bu iş bir sayı işidir. İşini göstermeyi başarabildiğin her 5 kişiden birisi ekibine katılır. Her katılan 5 distribütörden 4ü hiç bir şey yapmaz ve sonuç olarak sadece birisi aktif olur. Ağ Pazarlama işinde bulacağın bir kaç aktif kişi de sana finansal özgürlüğün kapılarını açar. Yılların istatistiki sonucu olan rakamlar asla yanılmaz. Yanılmak bizlere, insanlara mahsus bir durumdur.

cropped-note-taking-300x300

İşini sadece klasik teknikler kullanarak büyüten bir Networker ile klasik teknikler + interneti kullanan bir Networkerın işini büyütme hızları aynı olmayacaktır, olamaz. Sadece klasik teknikleri kullanarak kontağa geçeceğin aday sayısı ile interneti otomatik olarak kullanarak kontağa geçeceğin aday sayısı arasında fark olacaktır. Eğer interneti işine etkin bir biçimde adapte edebilirsen, her gün 5, 10, 15 hatta 20 kişiyle  tanışıyor olursun. Tanışıyor olursun diyorum çünkü, sen onlarla tanışmak için bir şey yapmıyor olursun. Onlar seni bir şekilde bulmuş, senin boru hattına giriş yapmıştır.

Artık sen onlara UZMANLIĞINI, BİLGİNİ SUNUYORSUNDUR. Kurmuş olduğun online, 7/24 otomatik çalışan sistemle onlara plan anlatmaya başlamışsındır. Bu sistemin bir sınırı yoktur.

1059530

Sen her gün 4-5 yeni adayla tanışamıyorsundur ama bu sistemle tanışıyorsundur. Bunu işine monte etmen sana ciddi zaman kazandıracaktır.

Sen bir taraftan klasik teknikleri kullanırken bu sistem diğer taraftan senin Gelen Kutuna kaliteli, filitrelenmiş, sponsor edilmeyi bekleyen girişimci adaylarını getirecektir.

Sana kalan iş o adayları işe dahil ederek sponsorluk kaydını almaktır. 

Bu mesajı sen dahil, sayısız aboneye göndermemin bana maliyeti sence ne kadardır ? 0, evet SIFIR.

Bu mesajı yazmam benim sadece yarım saatimi almıştır.

Karşılığında bana kazandırdığı şey ise sınırsız sayıda aday…

Sen bu satırları okuyor olduğun anda, ben acaba nerede, ne yapıyor olacağım.

fft16_mf5433667

Belki tatilde olacağım. Belki bir seyahatte…Belki dostlarımla birlikte…Belki mevsimlerden yazdır..Belki ilkbahar…Belki sahilde olacağım..Belki de rahat uykuda. Kafam rahat..Biliyorum ki, her an, sonsuz sayıda “sanal” parazan, gerçek parazan için, sonsuz sayıda adaya her saniye plan anlatıyor. Yorulmak bilmiyor. Uykusu gelmiyor. Acıkmıyor. Susamıyor. Hayırlardan bunalmıyor. Yazın sıcağı, kışın soğuğu, buzu nedir bilmiyor.

yazar-robot-neredeyse-odul-aliyordu-50958

Gerçek parazan o an kimbilir nerede, kimlerle harika anlar yaşıyor.

Belki o da sırf zevkine birilerine plan gösteriyordur. Hiç bir korku hissi yaşamaksızın…

Değerli dostum, şunu anlatmak istiyorum ; ben her nerede olursam olayım, her ne yaparsam  yapayım, Network Marketing işim benim kontrolüm dışında 7/24 durmaksızın devam ediyor. Düşünüyorum da, sanal ortamda neredeyse sıfır maliyetle istihdam etmiş olduğum sayısız  iş planı göstericisinden oluşan devasa ordum, bugün benim adıma acaba kaç yeni adayla tanıştı, acaba şu an kaç tane adaylarla görüşme halinde, acaba şu an hangi adaylar  “Evet ben parazan'ın Network Marketing ekibine katılmak istiyorum, benim kaydımı ne zaman yapabilirsiniz?” diye soruyor.

Bu ordunun bana maliyeti ayda sadece 10$..

Onun dışında ne barınmaları, ne yeme, ne içmeleri, ne giyimi kuşamı bana ait değil. Hayal sınırlarını biraz zorlayıp şunu düşünmeni istiyorum ; birbirinden kaliteli ve sana katılmak için için sabırsızlanan, sırada bekleyen onlarca hatta, yüzlerce adayın seninle görüşmek, sana dokunmak, iş planını bir de senden dinlemek için randevu talep ettiklerini, senin de onlara randevu verebilmek için, içinde bulunduğun zor durumu bir düşünsene…Ajandana bakıyorsun vs…Onlara randevu veriyorsun falan.

31137749-Business-finance-tax-accounting-statistics-and-analytic-research--Stock-Photo

Ağ Pazarlama endüstrisinde büyük parayı her zaman liderler(ALFA) kazanır. Neden? Çünkü, liderler başkalarının yaşamlarına değer sunan insanlardır. Doğuştan bir lider değilsen sana iyi haber ; değişebilirsin ve liderleşebilirsin.

AAEAAQAAAAAAAAGAAAAAJDAyYmIxYTk3LWM4MjMtNGM0ZC04MWUzLTNlYjJmOTE3MmY4Yg

Değerini arttırmalısın dostum! Her ne iş yapıyorsan yap, değerini arttırmalısın. Kişisel eğitimine daha fazla zaman ve para harcamalısın. Yorucu biliyorum. Belki de bir işte çalışıyorsun. Eve geç geliyorsun. Yorgunsun. Biliyorum kıymetli arkadaşım bu kolay değil,ama yaşam pazarlığı sevmez! Başarı, pazarlık etmez.

Tabiat kanunları ile pazarlık edemezsin.

kisisel-gelisim-2

Kişilik olarak büyümen ekstra zaman yatırımı yapmanı gerektirir. Daha fazla yorulmanı gerektirir. Kendine yaptığın bu yatırımın sana dönüşü ve getirisi orta-uzun vadede, yıllar içinde çok büyük olacaktır. Bunun da herhalde farkındasın. Sana şunu gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim ki ; kendi kişisel gelişimine, eğitimine harcayacağın paraya da asla acıma.

Evet. Ağ Pazarlama işinde başarı 2 şeyle gelir.

1.Değerini arttırmak ve lider olmak

2.Değerini başkalarına aktarmak

Bu endüstride kestirme yol yok. Sen eğer bir lider değilsen, sana her gün onlarca aday göndersem, hiçbirisini sponsor edemezsin. Konuyu daha iyi anlayabilmen için sana bir sana daha sorayım. 

Son 1 hafta içinde kaç yeni kişiyle iş görüşmesi yaptın ? 

Kaç kişi senden ürün aldı veya kaç kişi sana katıldı ?

Rakamlar asla yanılmaz kıymetli dostum. Biz yanılırız ! İş sunumunu izlettirdigin 5 kişiden birisi sana katılır. Dolayısı ile, ne kadar çok kişiye ne kadar hızlı bir şekilde iş sunumu yaparsan işine katılan insan sayısı o oranda artar. Plan gayet basittir. Parayı iş sunumunu yapanlar kazanır. Peki, bu durumda soru şu ; iş sunumu bir günde maksimum kaç kişiye gösterebilirsin. 1, 2, 5, 10, 20 ..? İş sunumunun ortalama 2 saat sürüyor olduğunu varsayarsak ve hiç uyumadıgını varsayarsak 12 kişi eder. Part timecıysan ve bu işe günde diyelim ki, 6 saatini yatırıyorsan 3 kişi. Networkçülerin  büyük çoğunluğu bir günde 1 kişiye dahi iş sunumu yapamıyor. Neden ? Çünkü, sunum yapacak adam bulamıyorlar. Diyelim ki sen 3 gün boyunca her gün 20 kisiye, yok 20 yüksek olur, diyelim ki sen her gün 5 kisiye iş sunumu yapıyorsun. Bu durumda soru şu. Bu performansını ne kadar devam ettirebilirsin ?

1 hafta, 2 hafta, 1 ay, 3 ay...?? Yanıt bekleyen bir başka soru ; bu kadar adayı nereden ve nasıl bulacaksın ? Hadi diyelim ki buldun. O adayların hepsinin ilgi düzeyleri aynı derecede yüksek olacak mı ? Hiç kimse sana n’olur bana plan göster, hadi nolursun diye yalvarmayacak. Bunu biliyorsun !

Hadi diyelim ki o da tamam. Peki, bu kadar kişiye bu kadar zaman ayırabilmek için enerji ve zamanın yetecek mi ? Mevcut enerji seviyeni ne zamana kadar koruyabileceksin ? Hasta olduğun günler olmayacak mı örneğin ?

Bugün de plan göstermeyeyim ne olacak sanki...

Şu insanlarla uğrasmak dünyanın en kötü işi..

Bundan nefret ediyorum.... dediğin günler olacak mı?

Kesinlikle evet. Ailene zaman ayırmak zorunda kalacağın günler olacak mı? Çocuğunun ve eşinin o günü beraber geçirmeyi isteyecekleri gün(ler) olacak mı ? Kesinlikle evet. Onları kıracak halin yok.

O günü onlarla geçireceksin. Yapman gereken sey de bu zaten. Peki, o gün planı senin adına kim anlatacak ? Öyle ya Network Marketing devamlılık isteyen bir iştir. Bir gün birak 2 gün geriye gidersin.

2 gün bırak 4 gün geriye gidersin. Doğru mu? Doğru. Sorulardan sıkıldın biliyorum...Hadi bu sorulara bir süreliğine ara verelim. Söylemeye çalıştığım şey şu ; öyle bir sistem kurmalisin ki ailene, kendine vereceğin zamandan fedakârlık etmemelisin. Adayları sen aramamalısın. Adaylar seni bulmalı...Ve seni bulan bu adaylar da kalifiye adaylar olmalı...Kuracağın bu sistem, senin adına bulduğu bu adaylarla, iletişime geçmeli, yakınlık kurmalı, onlara plan göstermeli, ürün satmalı. Üstelik bunu 7/24 yapmalı...

Sana bunu nasıl yapacağının basit formülünü yazımın yukarısında anlatmıştım. Bir domain adresi, bir hosting hesabı. Bu domain üzerine WordPress blogu. Normal WordPress bloğundan bahsetmiyorum. Dikkat !!!

Domain hesabıbının üzerine yüklenen WordPress’den bahsediyorum ve değerini –eğer varsa- sunmak....

Bunu yaptıktan sonra, yapacağın şey okumak, okumak, okumak (ha bu arada, eğer şu ana kadar okumadıysan benim hayatımı değiştiren kitaplardan biridir. Özellikle Eric Worre'nin yazdığı "Profesyonel Ol" Kitabı muhteşemdir.

IMG_2235Yazılar yazmak. Sonra da arkana yaslanıp adayların seninle kontağa geçmesinin keyfini çıkartmak. Sistemi kur, adaylar “gelen kutusu” na gelsin...

Nasıl? Bu mümkün...Hepimizin günleri sayılı. Sayılı olan bir şey de çok değerlidir. Zamanının kıymetini bil. Zamanını sadece eski okul, kara düzen, stratejiden yoksun MLM taktikleriyle tüketenlerden olma. Eğer işini sadece eski, kara düzen Network Marketing teknikleri ile kurmaya çalışıyorsan bu sana çok pahalıya mal olur. Günümüzün baş döndürücü internet çağında o eski, kara düzen NM strateji ve taktikleri artık tarihin derinliklerine gömülmüştür. Devir NM ile teknolojiyi birlikte ve etkin bir biçimde kullanma devridir. Klasik NM taktikleri ile senin 1 günde görüşeceğin aday sayısı, işi anlatacağın kişi sayısı ve kalitesi sınırlıdır. Bu saıyı aşamazsın. Aşsan da bir gün aşarsın, iki gün aşarsın, üçüncü gün herhangi bir sebeple aşamazsın. Sence bu mesaj, arz yuvarlağındada seninle birlikte, kaç kişiye ulaşıyordur ? Bir fikrin var mı ? Bir tahminde bulun istersen. 1, 2, 5, 10, 20, 100, 500, 3000...?

Bugün sen kaç yeni adayla görüşeceksin bilmiyorum. Benim bildiğim şu ; benim sanal versiyorum olan yüzlerce, binlerce, sanal Parazan, su anda sayısını tahmin edemeyeceğin kadar cok adayla –üstelik 7/24- görüşme halinde. Onlarla sohbet ediyor. Arkadaşlık kuruyor. Adayları kalifiye ediyor ve eğitiyor. Sen bu satırları okurken ben çok büyük ihtimalle bilgisayar başında olmadığım bir anı yaşıyor olacağım. Arkadaşlarımla, ailemle...Kimbilir nerede ne yapıyor olacağım. 

Sadece yarım, bilemedin bir saat. Bloğumda yazımı yazıyorum, sisteme yüklüyorum. Gerisini tek kuruş para harcamadan kiralamış olduğum binlerce hatta milyonlarca sanal Parazan hallediyor. Aday buluyor, onlarla konuşuyor, onları tasnif ediyor, kalitesiz olanları otomatik olarak klasman dışı bırakıyor, eliyor, beğenmediklerine HAYIR sen bu işe uygun değilsin diyor, kaliteli olanlarla bir ön görüşme daha yapıyor, onlara iş planını kusursuz bir şekilde, 7/24 otomatik pilotta anlatıyor. Bana kalan işse, zamanımı sevdiklerime, eşimle, dostumla, ailemle, arkadaşlarımla geçirmek ve kredi kartları ceplerinde hazır, onları ekibime dahil etmem için sırada bekleyen adayların NM kayıtlarını yapmak kalıyor. Senin anlayacağın benim işim gerçekten çok zor 🙂 Bu işte başarı bir sır değil. Yapmak gereken şey, kaygılanmayı bırakmak. Organizasyonunun eğitim fişini bakyani.com prizine takmak ve arkana yaslanıp organizasyonunun büyüme patlamasını seyretmek. İşte bu kadar basit!
 

Yazının deva için tıkla..

images (1)

Comments

yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*