Kairos Filminin Sonu mu geliyor?


image_pdfimage_print

Değerli arkadaşlar Merhaba,

Kairos Planet, teknoloji hizmeti verdiğini iddia eden, İngiltere menşei olan Michel Vieira üzerine kayıtlı gözüken, %90 Ponzi olduğunu düşündüğümüz ve 1.5 yıldır Türkiye çapında da 50bin kişi üzerinde üye toplamış olan, ismi Türkçede şans tanrısı olan bir firmadır.

kairos1

Firmanın iddia ettiği ve sunduğunu belirttiği hizmet; Dünyaca ünlü markaların bilgi, veri güvenliklerini kendi oluşturduğu transfer-kripto teknolojisi ile korumak. Firma güvenliği arttıran hizmet sunduğunu şu şekilde açıklamaktadır; “Bildiğiniz üzere veri saklandığı nokta belli ve tek bir noktada şifrelenirse açık hedef olabilir. Şayet biz kriptolu bilgilerin şifrelerini, bize üye olan ve harddisklerinin bir bölümlerini bizlere kiralayan üyelerimize anlık transferlerle yer değiştirmesini sağlarsak, bu şekilde yüksek güvenlikli bir teknoloji ortaya koymuş ve veri güvenliğini arttırmış oluruz.” Kulağa çok mantıklı ve keşke olsa gerçekten muhteşem bir hizmet olurdu dedirten bu teknoloji bize inandırıcı gelmemektedir. Şirketin mekaniğini sağlayan asıl şahıslar başka olduğu ve Michel Vieira’nın daha evvel farklı ponzilere de paravan sahiplik yaptığı gerçeği gözümüze takılan bir gerçektir. Bu doğrultudaki verileri değerlendirerek firma arka planındaki şahıslar güven vermemektedir. Firmanın veri güvenliğini koruyup korumadığına dair herhangi bir ispat elimizde bulunmamaktadır. Anlaşmalar yapıldığı iddia edilen firmalara mail atan bazı akıllı arkadaşlarımız Kairos Planet ile yapılmış bir anlaşmalarının olmadığını beyan etmişledir.

KAIROS TEKNOLOJİ HAKKINDA NISSAN’DAN DUYURU
“Kairos Teknoloji Limited Şirketi’nin Facebook sayfasında bulunan, Nissan Motor Company’nin verilerini koruma hizmetini sağladığı yönündeki ifadesi gerçeği yansıtmamakta olup adı geçen şirket ile firmamızın ulusal ve uluslararası alanda veri koruma hizmeti ve benzeri hizmetler için herhangi bir anlaşma, sözleşme ve iş birliği ilişkisi mevcut değildir.”

nissankairosbasinaciklamasi

Orjinal kaynak: http://www.nissan.com.tr/otomobil-haberleri/kairos-teknoloji-sozlesme

Dilerseniz sizler de bunu test edebilirsiniz.

Son zamanlarda gelen şikayetlerle ilgili ihbar alan T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kairos Hakkında yasal takip ve inceleme başlatmıştır.

tcgumrukveticaretbakanligikairos

Hürriyet’in online sayfalarında yayınlanan bir haber de çıkmıştır. Bunu da sizlerle paylaşmak isteriz.

http://www.hurriyet.com.tr/londrada-kairos-adi-ile-firma-kurdular-turkiyede-50-bin-kisiden-25-milyon-dolar-topladilar-40140574

Kairos Programı Sahte ve Tehlikeli olabilir.

Kairos’un üyelerinin bilgisayarlarında 10 saat harddisklerini kiraya vermek için açık tutması gereken, para kazancı sağlamak için kurulması gereken program da sakat olabilir. Yazımızın bu kısımdan aşağıdaki Kaynak belirttiğim kısmına kadar olan kısımları http://kairosdolandiriciligi.tumblr.com sitesinden alıntıdır.

slovakbilgisayarprogramcisi

User “-” did some reverse engineering of Kairos klient app in Slovak forum about Kairos. His conclusions:

– App itself is harmless.

– It only pings Kairos server to count affiliate “online” time (for resources rental reward calculation)

– it checks installed/bought modules

– it gives access to affiliate’s backoffice and basic functions (like password change)

– it downloads RentModule.dll and pass control to this module (possible backdoor, depending on RentModule.dll content)

So analyse of RentModule.dll is needed.

But anyway – as RentModule.dll is downloaded/updated on the go, even “clean” status of RentModule.dll today is no guarantee of “clean” status tomorrow.

Slovak bilgisayar mühendisleri Kairos programını incelediklerinde bir çok acık içerdiğini tespit etmişler sadece basit hesap bilgileri ve şifre işlemleri dışında herhangi bir cloud (Bulut) yani iddia edilen dosya depolama hizmetinin olmadığı tespit edilmiş. Gördüğünüz gibi program teror hack ve ddos olayları için bilgisayarınızı korunmasız hale getiriyor açıkladığımız gibi olay dosya cloud host vb bir amacı değil. Maksat ponzi sistemi makyajla gizlemektir.

Mr. Czech: RentModule.dll is downloaded/updated on the go, even “clean” status of RentModule.dll today is no guarantee of “clean” status tomorrow.

ve 30 ocak 2016 itibariyle uzmanlar tarafından kaynak kodları deşifre edilmiştir.

Rentmodule.dll: gotcha!
ghostbin.com/paste/ut36o

Decompiled source:
ghostbin.com/paste/kzsq7

kairosdolandiriciligi

Son günlerde ülkemizde yasa dışı olarak faaliyet gösteren Kairos Planet dolandırıcılığını anlatmadan önce ponzi nedir onu incelemek isterseniz tıklayın!

Türkiye’de saadet ve titan zinciri adıyla bilinen yöntemler ponzi oyununa örnek olarak verilebilir.

Ponzi sistemi yaklaşık 100 yıldır uygulanan kötü niyetli insanlar tarafından network marketing sektörü ticari modeli altında pazarlanmaya devam eden bir dolandırıcılık oyunu olarak devam ediyor.

Son yıllarda mobil ve internet iletişiminin artmasıyla bu gibi kötü niyetli organizasyonlar çoğlarak artmaya devam ediyor bu sistemler hyip olarakda aratırsanız mantığını daha detaylı anlayabilirsiniz ömürleri (3 ila 1 yıl ortalama olarak değişir. ) Yada buradan tıklayıp “HYIP nedir”öğrenin!

“Merak ediyorum, bu zamana kadar bilgisayarınız için çalıştınız, taksitlerini ödediniz. Belki de bir keyif aracı olarak kullandınız. Şimdi bilgisayarınızın sizin için çalışıp aylık gelir sağlayacağını söyleseydim, bundan yararlanmak ister miydiniz?” Ekip kurmak zorunda değilsiniz istedğiniz kadar kazanabilirsiniz basitçe ne kadar para yatırırsanız biz size 2 katından fazlasını veririz 🙂 güzel değil mi”

şeklinde sunumlarla insanları kandırmaya devam ediyorlar,

Sözde Kairos Teknoloji Planı ticaretinde, sizin bilgisayarlarınızda ki harddiskleri kiralayarak günlük belli sürelerde açık tutarak depolama (storage ) hizmeti sağlıyorsunuz bunun içinde bir giriş bedeli ödüyorsunuz.

Sistemin ayrıntılı bir kazanç planı şeması var ama mantık her ponzide olduğu gibi aynı normal yasal yatırım organları dışında kazanç vaad etmesi bunuda çok güzel bir makyaj yaparak sanki sizin bilgisayarınızdan elde edilen hizmet sayesinde bir kiralama olduğu söyleyenerek sistem çalışıyor tek amaç ponzinin temel mantığı, saadet zinciri oluşturmak bu tarz sistemler belli bir süre sonra kapanmaya mahkumdur. Çünkü, ortada bir ticaret yoktur, sadece hileli ve cezbedici yollarla kurbanları kandırmayı hedeflemektedir.

Sistemde ekip kurmanızda kazanabileceğinzi söylenir örneğin: 597$’lık paket ile başladığınızda aylık 124$ ve toplamda 1 yılda 1.492$ kazanacaksınız. Yani 2.5 katına çıkıldığı bilgisi veriliyor dikkat ederseniz yatırdığınız paranın 2 katından fazlasını taahhüt ediyorlar sadece günde belirli saatler bilgisayarınızı açık tutarak ne kadar etkileyici değil mi ?

kairostechnolojy

İş planı ilerledikçe aylık milyonlarca dolarlık gelir kazanabilme ihtimalinziden bahsediliyor yapı itibariyle imkansızdır, ekip kurmayayım sadece paramı katlayayım derseniz. Hatırlarsanız bu sistemler bir ticaret değil doldur boşalt organizasyonudur parasını kurtarabilen azınlıktan olursanız çok şanslısınız birde eşinizi dostunuzu böyle birşeye davet ettiğinizi düşünürseniz yaratılan mağduriyeti hesaplamak güç değil.

Yani kaba bir hesapla 10 – 20 -50 bilgisayarla bir sistem kurup çok büyük paraları risksiz kazanmanız mümkün olduğu iddia ediliyor düşünün, 10 bin tl yatırımınız 2 katı geri dönüyor 100 bin tl yatırırsanız 200 bin tl hiçbir resmi yatırım aracında böyle bir karlılık söz konusu değildir! Kolay ve hızlı para kazananbileceğiniz ikna edilerek ne kadar kişinin mağdur olabileceğini görüyorsunuz değil mi ?

Gelelim sözüm ona hosting cloud depolama maliyeti ve güvenlik unsurlarını sözüm ona şirketler güvenlik için kairos technologies’i tercih ediyormuş. Burada gelişen dünya da internetin önemi ve bir çok şey anlatacaklar, internet gelişiyor depolama hizmetleri gelişiyor bunlar doğru fakat düşünün niçin microsoft sony sizin evinizdeki bilgisayarın harddiskini kiraya versin ! Şu an dünyada depolama maliyeti gb başı 0,05 Dolar civarında bu firma gb başı ne kadar kiralama teklif ediyor, o kadar yalan yanlış ve teknikten o kadar uzakki bu kısma girmeye gerek görmüyoruz, gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz, çünkü başlı başına çok vahim bir dolandırıcılık şebekesi size bir iş fırsatı sunmuş durumda, teknik tutarsızlıklar önemsiz kalıyor!

İnterneti doğru kullanırsanız doğru bilgiye ulaşmak zor değil yurt dışında insanlar daha bilinçli insanlar deneyimlerini ve tecrübelerini paylaşıyorlar. “Kairos Scam “(Kairos aldatmacası) diyerek google da arama yapalım. Dolandırıcı olduğuna ilişkin Bir çok sonuca ulaşabiliyoruz. burada yine ingilizce bilen okuyucular, daha detaylı bilgilere ulaşabilir.

Kaynak site: http://behindmlm.com/…/kairos-technologies-review-cloud-se…/

Sizi Kairos Planet işini anlatan bir arkdaşınız olabilir, bilgi sahibi olmayabilir kızmayın! %90’ı gerçekten bilgi sahibi değil ama siz doğruyu artık biliyorsunuz. Bunun bir titan saadet zinciri olmadığını ponzi olmadığını söyleyeceklerdir. Bakalım Şirketin arkasında kimler varmış bu şirketi nasıl kişiler kurmuş ayinesi iştir kişinin lafına bakılmaz bizde öyle yapalım!

kairosdolandiricilari

Süpriz, kendi ülkelerinde ponzi sistemlerde (titan saadet zincirlerinde) pazarlama yapmış kişiler tarafından kurulmuş Kairos şirketi ne kadar tesadüf değil mi 🙂. Yani sistemi kuranlar bu işi daha önceleride yapmışlar ponzi dolandırcılığında tecrübeliler ülkemizde binlerce mağdur yaratmak için yeni tezgahları ile avlarını arıyorlar.

Gördüğünüz gibi artık ithal dolandırcılar iş başında, buraya kadar kısaca işin mantıksızlığı tutarsızlığı ve nasıl ponzi oyunuyla dolandırıcıların nasıl mağdur avladığını, ve Kairos’un ne olduğunu görmüş olduk.

Bu işte bazıları iyi paralar kazandıklarını göstereceklerdir doğrudur sistemin bir ömrü var baştakiler güzel paralar kazanacaklar, fakat kaç kişi ne kadar kaybedeceği konusu hayal gücünüze kalmış, oran %90 dan fazla olacak her ponzide olduğu gibi tabiki de…

Size ticarette risk varda diyebilirler, fakat risksiz kazanç vaad ettiklerini unutmayalım , Tabi olabilir, Türkiye’de resmi mevzuatlara uygun firmalarda batabilir, kaçabilir değilmi Sonuçta bir hukuk sistemimiz var. Diyelim ki bu firmaya karşı dava açmak istediniz hakkınızı arayacaksınız! Karşınızda yasal resmi vergisini ödeyen bir işletme varsa muhatap bulabilirsiniz! Bakalım Kairos planette durumlar nasıl?

1- Türkiye’de resmi bir ofisleri yok, Yaptığımız araştırmalar sonucunda Herhangi vergi dairesinde ve ticaret odasında kaydı olmadığı bilgisine ulaştık, Yani Yasa dışı olarak Türkiye’de faaliyetlerini sürdürüyorlar.

2- Network marketing yöntemiyle çalıştıkları için, 5/01/2015 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan Gümrük Ticaret Bakanlığı İŞ YERİ DIŞINDA KURULAN SÖZLEŞMELER YÖNETMELİĞİ ile artık doğrudan satış sistemine ilişkin güncel bir yönetmelik devreye tabi olmaları gerekiyor, Tabi Ülkemizde resmi ofisi bulunmayan, T.C. de izni olmayan bir oluşum oldukları için bu kural onları bağlamıyor.

Fakat aynı yönetmeliğe göre bu işi tavsiye eden kişiler, yasal olarak suç işlemiz oluyorlar.
Size işi anlatan kişi suça iştirak etmiş oluyor bu konuda bu tarz kişileri Bimer aracılığıyla Gümrük Bakanlığına ve en yakın Cumhuriyet Savcılıklarına ihbarda ve şikayette bulunma hakkına sahipsiniz. Karşınızda size işe anlatan kişiye suç işlediğini hatırlatın!

3-Konuya ilişkin Avukatlarla yaptığımız görüşmeler sonucunda Uluslararası Hukuk Anlaşmaları gereğince sadece cezai yönden ülkeler iş birliği anlaşması içerisinde bulunmakta olduğu bilgisine ulaştık. Terör, uyuşturucu pedofili gibi eylemlerde iş birliği içinde adalet bakanlığımız çalışmalar yürütüyor, Ancak hukuki alacaklarda, yani sizin anlayacağınız Kairos birden paranızı ödemezse yasal olarak hak idda etme şansınız maalesef bulunmuyor.

4- Ödemelerinizi E-payments adı altında çok güvenlikli bir ödeme bankacılık sistemi size sağlıyor diler hesabınıza dilerseniz debit bir cardda sağlayabiliyor, Hatırlarsanız, İmar bankasının offshore zedeleri gibi Yurtdışında hiç bir banka bizim ülkemizin resmi denetimine sahip değil BBDK ‘ya baktığımızda bu isimde anlaşmalı resmi bir izine rastlanmıyoruz. Konunun uzmanı finanscılarda yaptığımız görüşmelerde hakkınızı armanız gerektiğinde 1 Tl ‘nin dahi hukuki olarak kurtarılamayacağı talep edilemeyeceği konusunda hem fikirler!

Gördüğünüz gibi hakkınızı aramanız gerektiğinde karşınızda hukuki bir muhatap bulamyacaksınız, Yasal yolllardan hakkınızı aramanız ve alacağınızı tahsil etmeniz mümkün olmayacaktır!

Gördüğünüz Gibi Kairos Teknoloji, pasif kazanç tavsiye iş planı ile sözde işleyişi ile çok iyi makyajlanmış arkasında binlerce mağdur bırakacak bir ponzi dolandırıcılık organizasyonudur. !

Sizede biri Kairos İş planını tavsiye ederse kızmadan onu bilgilendiririz. Doğru bilgi almasını sağlayıp daha fazla insanın mağdur olmasını engelleyebilirsiniz. Size karşı hala savunursa kibarca bir hukukçudan fikir almasını isteyin, size teşekkür etmese de hatasını anlayacaktır.!

UNUTMAYIN!

HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR.

dilsizseytan

BU YAZIYI SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞALIM NE KADAR ÇOK KİŞİYE ULAŞIRSA, O KADAR KİŞİNİN HAYALLERİNİN YIKILMASINA MADDİ OLARAK ALDATILMALARININ ÖNÜNE GEÇEREK DESTEK OLABİLİRSİNİZ!

Not: Konuyla ilgili ulaşan Kairos çalışanlarını bize ulaşarak böyle olmadığını söylediler, kendilerini Adli ve Hukuki makamlara yönlendirdik, hala aksini ispatlayan bir kanıt bizlere sunamadılar. Kendilerine bir kez daha geçici kazançlar için insanları mağdur etmemeleri konusunda uyarıyoruz.

Size ve yakınlarınızı ısrarla bu işe dahil etmeye çalışan kişileri Bimer kanalıyla ihbar ederek, mağduriyetlerini önüne geçilmesine katkıda bulunabilirsiniz. Suça ortak olmayın!

Kaynak: http://kairosdolandiriciligi.tumblr.com

Kairos Filminin Sonu Geliyor mu?

kairos-i251363

Değerli arkadaşlar,

Kairos Firmasında sona yaklaşıldığına dair kuvvetli sinyaller Kairosta şu an Lider olan arkadaşlardan da gelmeye başladı. Bu sinyalleri iyi okumak ve değerlendirmek gerektiğini düşünüyorum. Firma Transfer To partner (Yani Ödeme Transfer Yöntemlerinden biri) Olan Seçeneği kapatmış durumda. Firma aynı zamanda hesap onaylamalarını ve ödemeleri çeşitli bahanelerle geciktirmekte yada yapmamaktadır. Bu durumlar genel olarak ponzilerin çoğunda yaşanan durumlardır. Okyanus ötesi yasaları farklı çalıştığı için Michel Vieira Kairos kapandığında ödeme yapmadığında Kairos mağdurları hiç bir ödeme için yasal haklarını arayacak muhattap bulamayacaklar malesef.

liderlider

hnsn

 

Etik davranan bazı sistem mağduru Kairos Liderleri, sistemin açılması umuduyla şu an için üyelik alımı yapmayacaklarını sosyal medya üzerinden duyurdular. Fakat Transfer to Partner açılsa dahi, bir çok üyenin parasını çekmek isteyeceği ve yeniden güven inşaa etmenin mümkün olmayacağı gerçeği de buz gibi bir gerçek…

kairosliderleri2

kairosodemeleridurdurdu

kairos_ceza_ingiltere_adres_degisikligi_kacis

Michel Vieira Üst kariyer Kairos Liderleriyle TR saati ile 19.11.2016 17:00 itibariyle yani şu an toplantı yapıyor. Bu canlı yayına  excutive kariyerinin üzerindekiler yani davet linki alanlar katılacakmış. Liderler Toplantı bitiminden sonra açıklama yapacaklar muhtemelen. Bu açıklama yapıldıktan sonra gelen güncel gelişmeleri buradan sizlerle paylaşacağız…

 

Kairos’ta mevcut ekipleri olan değerli arkadaşlar,

Ekiplerinizin ve yaşadığınız hayatınızın prestiji güveni sarsılmasın.

Aklı selim, gelişmeleri takip eden liderleri takip ederek doğru yolu bulabileceğinize inanıyoruz. Objektif, önerilere açık bir şekilde, ön yargısız bir biçimde, verileri değerlendirerek prestijinizi bi nebze koruyabilirsiniz. 

Zararın neresinden dönerseniz kardır atasözümüzü hatırlayın ve kayıt almayı durdurun. Daha fazla mağdur olmasın. 

Kairos Liderlerinden yeni açıklamalar geldi.

KAIROS ALMANYA TOPLANTISI YAPILMIŞ.

Almanya semineri sonrası şirket yetkilisi Michel Vieira tarafından şu açıklamalar yapılmış;

1-) Şirketimizde 200.000 den fazla üyemiz bulunmaktadır.
2-) 60 ülkeden fazla Kairos işinde
3-) Kairos işletmeciligi komple yenileniyor.
4-) Kairosun yeni ürünlerini piyasaya sunulma planı yapılmaktadır.
5-) Şirkette daha fazla eleman çalışacak.
6-) Support iyileştiriliyor.
7-) Bütun yeniliklerle ilgili Kairos bizi hemen bilgilendirecek.
😎 Kairos tarafından kullanıcılarına daha çok yardım edecek.

– İgor Halimon (Kairos guvenlik Müdürü)
1-) Şirket yenilikler eşiğinde şirketin yönelmesi bunların üzerine şirketin güvenliği ve şirketin kulanıcıları yönünde yoğunlaşmakta ,
2-) Support komple yenilendi verifikasyon hızlandırılması( bir gün içerisinde verifikasyon gerçekleşecek)
3-) Şirket genel muhasebe yapmakta ,
4-) Liderler icin özel chat hazırlanmakta,sizlere daha hızlı hizmet vermek için ,

– Aleksey Kocherev: Kairos IT muduru
1-) Support komple yenilerek daha cok eleman alındı.
2-) Yeni işletim sistemi uygulanacak .
3-) Supporta Çeşitli dillerde konuşabilen eleman alındı.
4-) Eski işletim sisteminden yeni sisteme geçiş hazırlanıyor .
5-) DDos saldirilara karşi yeni algoritmler uygulanıyor .
6.Çok yakın zamanda Yeni banka kartları geliyor.Yeni para yatırma ve çekme yöntemleri geliyor.Kendi para kartlarından para çekme sistemi geliştirmeye çalışılıyor .
Yeni finansal araçlar devreye girecek, bunlar kanunla ilgili sorunlar degil,
tamamen teknik sorunlar İç transferlerin kapanması kısa bir süre icin yapılmış aktivite dolandırmış kullanıcıları tespit edip genel muhasebe yapmak için.
Ayrıca şirkette değişiklikler kanuni ve yasal verifikasyon yenilenmesi ve şirketin departmanlarını, çalışanlarını ve yönetim değişiklikleri. Ayrıca şirket uluslararası standartlara uyumlu olmak için çalışıyor. Şu ana kadar kayıt olan herkesin verifikasyon tarihcesi inceleniyor.! Bu yuzden dikkatli olalım.!

KAIROS LİDER KADROSUNDAN GELEN AÇIKLAMADAN ALINTIDIR.

25.11.2016 İtibariyle Transfer to partner seçeneğinin tekrar açılacağına dair de liderlerden gelen bilgiler var. (Bu gerçekleşmedi)

Son Durum Kairos Binlerce Mağdur Bırakarak Patladı Pılı Pırtıyı Topladı Gitti…

 

 

Comments

yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*