Sürpriz Sepetim Çikolataları [Ek gelir oldu tek gelir]


image_pdfimage_print

Merhaba ben Egemen Memiş, 

 

Facebook ve instagram’da ki ”Sürpriz Sepetim” sayfasının sahibiyim. Bu işe başlayalı yaklaşık 6 ay oldu. Şu anda iyi bir şirkette, iyi bir maaşla çalışıyorum ve ek gelir olarak Surpriz Sepetim sayfamda Mutluluk çikolataları satıyorum.

Yaklaşık 1 sene önce ek gelir için girmiş olduğum arayışta çeşitli dallarda girişimde bulundum bazılarında başarısız oldum elbette. Sonra bu işi yapan sayfaları takip etmeye başladım ve bu işi yapan çok az olduğunu, yüksek fiyatlara satış yaptıklarını gördüm.

Neden ben bu işi yapamayım dedim ve çalışmalara başladım. İlk başlarda denemeler yaptım, ama baktım ki birşeyler oturmuyor, gerekli malzemeleri tam olarak bulamıyorum veya teğmin edemiyorum. Bişeyleri farklı yapmam gerektiğini anladım. Bir süre çok satış yapamadım.Çok para da harcamak istemiyordum. İlk başta çikolata almak yerine çikolataya benzer kalıplarda karton kestim ve paketleyip süsledim. Yaklaşık 8-10 sepet bu şekil yaptım ve sayfamda paylaştım. İlk siparişim iş arkadaşımdan geldi… Çok mutlu olmuştum.  🙂 

13084165_10154114886954643_881866002_n

Çok özenli bir şekilde yaptım ve bu çikolata benim müşteri potansiyelini artıran ilk adımımdı.

Artık çarkı çevirmek için reklam vermem gerektiğini düşündüm ve ilk reklamı Facebook’ta verdim. Ve siparişler almaya başladım. İlk başlamama rağmen güzel siparişler almaya başladım. 2-3 ay sonra nerdeyse çalıştığım şirketten kazandığım maaş kadar kâr ettiğim zamanlar oldu.

 

 

13115681_10154114888464643_1666929970_n

İlk siparişlerimde bazen kargo kaynaklı olumsuz geri bildirimler aldım. ilk kargo şirketimi değiştirdim. Fakat, bu çözüm olmadı. Daha sonra paketlemeye önem verdim. Bu sorun da bu şekilde çözülmüş oldu. Ve şimdi nerdeyse %100 müsteri menmuniyeti alıyorum… 🙂

Şimdi yeni çikolata dışında da başka ürünler ekleyip seçenek artırmayı planlıyorum. (Konseptli biblolar, yapay özel cicekler vb.)
Ve daha iler ki zaman da kendi sitemi kurup kendi işim olarak yapmayı hedefliyorum…
Ek gelir elde etmeyi hedefleyen arkadaşlar, belirli bir alan seçip karalı bir şekilde ilerlemeleri gerektiğini düşünüyorum.

Belki bir gün ek gelir veya hobi olarak başladığınız işler kendi işiniz olabilir. Saygı ve sevgi ile hayırlı günler…

Çikolatalarımız Mutluluk verir…
www.facebook.com/surpizsepetim
@surprizsepetim

Comments

yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*