Network Marketing'de Başarısız olmak, Pes etmek demektir. ⋆ Bakyani.com

Network Marketing’de Başarısız olmak, Pes etmek demektir.


image_pdfimage_print

Network Marketing’de Başarısızlık diye birşey yoktur. Pes etmek vardır.

koordinasyon

Network Marketing sektöründe başarısız olan birçok insan var ve bu insanları bahane ederek bu işe adım atmaya cesaret edemeyen de birçok insanlar var. Aslında, her işte olduğu gibi, bu işte de gerekli prosödürlere uymadığımız takdirde elbette ki başarısızlığı deneyimleriz. Başarısızlık ya bir ders çıkarma ile yada vazgeçme ile sonuçlanır. Şayet vazgeçer pes edersek bu işten başarısız olmuş sayılırız. Şayet bu başarısızlıklardan ders çıkararak, nasıl daha doğru yapacağımızı sponsorlarımızdan öğrenir ve bunları uygularsak başarıyı yakalamamız kaçınılmazdır. Bir diğer bakış açısı ise, başarısız olmuş kişilere bakarak bu iş modeline soğuk bakan insanlara da sormak lazım, “acaba sadece Network Marketing sektöründe mi başarısız olan insanlar var?”. Tabii ki kocaman bir HAYIR. İş dünyasının ve hatta tüm hayatımızın her alanında başarısız olan ve başarılı olan insanlar var. Ve ben şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki; Network Marketingde başarılı olmak, birçok alana göre çok daha kolay ve nettir. Tabii gereği yapıldığında.. Şimdi gelin birlikte başlıca başarısızlık sebeplerini inceleyelim;

Kendinin Patronu Ol(a)mamak(Öz Disiplin)

girl_at_computer_gray_tones

Bu işte iyi haber şu ki; Patron sizsiniz, kötü haber şu ki; Patron sizsiniz!

Patron yok, size emir veren de yok, sizi mecburiyet yükleyen emrivaki yapabilecek kimse de yok. Sizi teşvik eden bir sponsorunuz/takımınız olsa da her konuda yapmak/yapmamak sizin elinizde. Maalesef Network Marketingin bu güzelliğini değerlendiremeyen, yani öz disiplini sağlamayan kişiler başarısız olabiliyor.

Sebat etmek(Sabır Göstermek)

Network Marketing diğer çalışma alanlarından çok farklı ve sıradışı bir iştir. Bu işte yüksek kazanç seviyeleri hemen olmaz. Zamanla doğru bir yapılandırma süreci oluşturulduğunda para kazanımı oluşur. Bir nevi yatırımdır. Örneğin; tohumu ekersiniz, sularsınız, gübrelersiniz, bakımıyla ilgilenirsiniz, ta ki ağaç olana kadar belki uzun bir süre geçer ve siz yetişecek meyvelerin hayaliyle çabalamayı sürdürürsünüz. Network Marketingde bir nevi buna benzer. Kısa bir süre içinde de para kazanabilirsiniz ama bunu herkesin hemen yapabilmesi mümkün olmayabilir. Fakat, genel anlamda asıl hedeflenen yüksek gelirlere zamanla ulaşılır. Bu iş, tabiri caizse geleceği görebilen vizyoner insanların işidir. Fakat zaman ve emeklerin sonucunda oluşacak gelirler, hiçbir çalışma modeli ile karşılaştırılamayacak kadar güzeldir.

programliolmak

Pes Etmek(Vazgeçmek)

Aslında bu Network Marketing’e özgü bir husus değil. Bu her girişimde ön plana çıkan bir husustur. Uzun lafın kısası; Hayatta büyük işler başarmak istiyorsanız, sıradışı kazançlar elde etmek istiyorsanız, gideceğiniz yoldaki engellerin sizi durdurmasına izin vermemelisiniz. “Pes Etmek” kavramını zihninizden çıkarmalısınız. Bunu da ancak ve ancak hayal ve hedeflerinizi önünüze koyarak yapabilirsiniz. Bu işte zorlandığınız zamanlar olduğunda o hayal ve hedefleriniz vizyonunuzu kaybetmenizi engelleyecek, düştüğünüzde tekrar kalkmanızı sağlayacaklardır. Hayal ve hedeflerinizi mutlaka ve mutlaka kağıda yazın. Onları mümkünse fotoğraflaştırıp hayal hedef panonuza asın. Ve her sabah kalktığınızda size güç vermesi için hayal ve hedeflerinizi görebileceğiniz bi yere koyup bakın. İnanın bana bu işinize çok yarayacak.

?

Özgüven Eksikliği

Bazı kişiler kendilerine güvenemediklerinden, içlerindeki ve çevresindekilerden aldıkları “sen yapamazsın” söylemine karşı duramadıklarından, korkularıyla savaşamadıklarından insanlarla gerekli iletişimi kurmazlar ve başarısız olurlar. Bunun için yapılacak şey içsel gelişim ve motivasyon eğitimlerine katılmaktır. Özgüven geliştirmek sosyalleşmekle ve eğitimlere katılmakla sağlanabilecek birşeydir.

korkak

Yanlış Organizasyon Seçimi

Yanlış şirket seçimi veya yanlış bir takımda bulunmak işleri zorlaştırabilir. Daha sonra bıkkınlık ile başarısızlığı kabul etmeye neden olabilir. Bu noktalara dikkat etmek açısından Önemli Olan Takımdır! Şirketinizi ve takımınızı doğru seçmeye çalışın. Bunun için makalelerimizi takip edebilirsiniz.

womeninbiz

Takım Ruhundan Uzak Çalışmak

Network Marketing bir ekip işidir. Çok iyi bir şirket ve takımda olsanız da, takıma ayak uydurmadığınız sürece başarısız olmanız kaçınılmazdır. Bireysel yeteneklerinizle bir yere kadar başarılı olabilirsiniz fakat takım ruhunu yakalamadan uzun vadede başarılı olmak çok zordur. 

three business women jubilating behind the desk

İstikrarsızlık

Network Marketingde devamlılık yani istikrar da büyük bir önem taşır. Belli bir seviyeye gelene kadar çalışmayı istikrarla sürdürmelisiniz ve takımınızla olan irtibatınızı hiç koparmamalısınız. Bu işte ara vermek demek, organizasyonunuzun gerilemesi demektir. Bir süre çalışıp sonra ara vermek sizi büyük ölçüde geriletecektir. En azından belli bir potansiyele ulaşana kadar sabırla, istikrarla çalışmanız gerekir. Bu işi ek olarak da yapsanız, tam zamanlı da yapsanız istikrarlı olmak önemlidir. Başarı hızı sever..

 

1-televizyon-koltuk-tembel

Comments

yorumlar

Network Marketing’de Başarısız olmak, Pes etmek demektir.” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

ÜYE OL!

Giriş Yap
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.