20.000$ Değerindeki Süper Telefon satışa çıkıyor…


image_pdfimage_print

20.000$ Değerindeki ‘Süper Telefon’ satışa çıkıyor.

 

160426094943_mobile_security_624x351_thinkstock_nocredit

 

Sirin adlı firmanın piyasaya süreceği yöneticileri hedefleyen Solarin adlı cep telefonunun satış fiyatı 20 bin dolar olarak açıklandı.

İngiliz ve İsrail ortaklığıyla üretilen yeni telefonun askeri düzeyde güvenlik duvarına sahip olduğu ve piyasadaki en yeni telefonlardan bile en az iki-üç yıl ileride bir teknolojiyi barındırdığı belirtiliyor.

Şirketin kurucularından Moşe Hogeg, Reuters haber ajansına yaptığı açıklamalarda “Telefonumuz ticari açıdan avantajlı bir fiyata sahip olmasa da, dünyadaki en son teknolojiyi kullanıcılara sunuyor” diyor.

Solarin akıllı telefonu Android işletim sistemiyle çalışacak. Ancak, bunun dışında telefonın teknik donanımı ya da yazılımı hakkındaki bilgiler gizli tutuluyor.

Telefonun Mayıs ayı içerisinde piyasaya sürüleceği belirtildi.

 

20-bin-dolarlik-super-telefon-satisa-cikiyor-8388118_x_9318_o

 

Lüks telefon pazarı 1,1 milyar$

Moşe Hogeg, hem Avrupa’da hem de Amerika’da binlerce şirket yöneticisinin bu telefon için 20 bin$ı gözden çıkarabileceğini düşünüyor ve sıradan telefonların bilgisayar korsanları tarafından hacklenmesinin maliyetinin çok daha yüksek olabileceğini vurguluyor.

Dünyada lüks cep telefonu pazarının 1,1 milyar$ olduğu tahmin ediliyor. Ancak pahalı telefonların fiyatını belirleyen genelde teknolojik donanımdansa, altın kaplamalar gibi lüks sembolleri.

İngiliz Vertu firmasının altın kaplama ve elmas işlemeli telefonları 10.000$ ila 300.000$ arasında değişen fiyatlardan satılıyor.

Bugüne kadar satılan en pahalı telefon ise üzerinde bir adet siyah elmas bulunan Apple 5 Black Diamond. Bu telefon 15,3 milyon$’dan alıcı bulmuştu.

 

 

Comments

yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*