Blog Yazarak Para Kazanmak


image_pdfimage_print

İstediğiniz her konuda blog yazarak evden çalışabilirsiniz. Bilmeyenler içinblog yazarak internetten para kazanma sistemini açıklamalı bir şekilde anlatalım.

Evinizden Çaşarak Ek Gelir Sahibi Olabilirsiniz

Evinizden Çaşarak Ek Gelir Sahibi Olabilirsiniz

Sadece Blog Yazarlığı ile Geçinebilirsiniz.

Geçtiğimiz yıllarda hobi olarak görülen blog yazarlığı artık bir meslek haline geldi. Son zamanlarda pek çok gazete ve ulusal kanallarda blog yazarlığı ve internetten para kazanma üzerine haberler görüyoruz. Bu makaleyi yazmak benim için de artık şart oldu. Eğer sizde internetten para kazanmak istiyorum diyorsanız blog yazarak kendinize ek gelir imkânı sağlayabilirsiniz. Blog nedir önce onu açıklayalım.

Blog teknik bilgi gerektirmeden kendi istedikleri şeyleri, istedikleri şekilde yazan bir çeşit ağ günlüğü de diyebileceğimiz web siteleridir. Blog ‘‘web’’ ve ‘‘log’’ kelimelerinin birleşmesinden oluşan weblog kelimesinin türemesidir. Kişinin paylaşmak istediği herhangi birşeyi kendine özgü bir sayfa üzerinde, kendine ait bir yorumla yazmasıdır. Blog, bir nevi sitelerin kalbidir.

Blogların bu kadar önemli olmasının sebebi nedir?

Bloglar ücretsiz ve çok basit olduğu için blog yazarları tarafınca önemlidir. İnternetin inanılmaz gücü sayesinde yazdığınız bir bloğu, bir günde binlerce insan okuyabilir. Bloglarınız içerisinden bu binlerce insana, satış ortaklığı veren ürünleri tanıtarak hiç ürün sahibi olmadan internetten ürün satabilir veya bloglarınızda reklamlar yayınlayabilirsiniz. Yada herhangi bir ürün satan kişi, sattığı ürünü internette blog yazarak rahatlıkla tanıtabilir. Blog yazarak internetten para kazanma sistemi bu sebeple çok tercih edilen popüler bir meslek halini aldı. Günümüzde ünlüler bile sırf kariyerli ve havalı olduğu için kendi bloglarını oluşturuyor. Siz neden yazmıyorsunuz?

Blog sitesi kurmak ve blog yazmak ücretsizdir.  Bloğunuzda istediğiniz konulardan yazabilirsiniz. İsterseniz bir magazin bloğu oluşturun, isterseniz teknoloji. İlgi duyduğunuz herhengi bir konu seçin. Bu hobi alanlarınızdan biri de olabilir. Yazdıklarınız Google gibi arama motorlarında çıktığında inanılmaz bir okuyucu kitleniz oluşacak. Hergün bloğunuza binlerce kişi gelecek ve sonrasında otomatik para kazanacaksınız. Siz gece uyurken dahi bloğunuzda ziyaretçileriniz olacaktır. Yani uyurken bile para kazanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra bir de popülerlik var tabi. Bloglar, diğer sitelerden farklı olması sebebi ile her gün güncellenir. Güncelleme olayını biraz açacak olursak günde en az 1 tane yeni konu ekleyin ama şu hatayı da yapmayın, yarın işim var yazı ekleyemem bugün elimde 5 yeni konum var ben bunların hepsini ekleyim, yarın öbür gün bir şey eklemem demeyin. Çünkü blog sitelerin önemli özelliği her zaman güncel olmasıdır. Yani bir haftalık işi 1 güne sığdırmayın. Bloglar bu özellik sebebi ile internet pazarlamacılarının en çok tercih ettiği bir sistemdir. İnternet pazarlamacılarının ilgi duyduğu her alanda para var demektir.

Blog nasıl yazılır? Ne kadar zamanda, Ne kadar kazandırır?

Kendinizi bir internet portalının editörü olarak düşünün. Bir kaç aylık çalışmadan sonra size ayda en azından 1000-1500 TL kazandıracak bir bloğunuz olacaktır. Samimi söylüyorum bu kazanca geldikten sonra artık işiniz gücünüz bu olacak. Emin olabilirsiniz. Çevremde pek çok insan hali hazırda işlerini bıraktı ve blog yazıyorlar.

Elbette burada dikkat edilmesi gereken çok önemli noktalar vardır. Seçtiğiniz konu, kazanacağınız paranın miktarını belirlemede hayati bir önem taşır.

Bilgi Yatırımı Nedir?

  • Bloğunuza nasıl ziyaretçi çekeceksiniz?
  • Bloğunuzun arama motorlarında en üst sıralarda çıkması için neler yapmalı neleryapmamalısınız?
  • Bloğunuzda hangi konularda makale yazalısınız?
  • Hiç tecrübeniz olmadığı bir konuda nasıl makale yazarsınız?
  • Bloğunuzda para kazanacağınız ürünleri nerden bulacaksınız?
  • Hiç ürün sahibi olmadan, başkalarının ürünlerini, sadece tanıtım yazıları ve fotoğrafları ile satıp, nasıl komisyon kazanacaksınız?

Size internetin gücü hakkında şöyle bir örnek vermek istiyorum. Örneğin Google’da 2012 modası şeklinde bir arama yaptığınızda ilk sayfada çıkan siteler/bloglar, konu ile ilgili internet basınıdır ve ne yazıyorlarsa, bu sitelerin yazdıkları 2012 modasını doğrudan etkiler. Bu bloglardan bir tanesi size ait ise, siz ne yazıyorsanız moda o’dur. tabi bunun gibi binlerce konu var. Günümüzde internet çok güçlüdür. İnsanlar bilgi için ilk olarak internete başvururlar. Özellikle bir ürün satın alamdan önce internette araştırırlar. Eğer makalelerinizi Google gibi arama motorlarında nasıl üste çıkaracağınızı öğrendiyseniz artık kimse sizin internetten para kazanmanızın önüne geçemez.

Bloglarınızın arama sorgularında üst sıralarda çıkmasında etkli olan temel faktör güzel blog yazmaktır. Konu hakkında çok bilgili olmak şart değildir. Güzel yazmak için biraz dilbilgisi yeterlidir.

İsterseniz Sadece Makale Yazarak Kazanın…

İnternette bu işlerin kompedanı olmuş bazı blog yazarları makalelerini başka bloglara/sitelere satıyor, bazıları ise ücretli olarak makale satın alıp bloğunda kendi yazmış gibi yayınlıyor. 15-20 dakika gibi bir sürede yazılan bir makale yaklaşık 10-15 TL civarında satılıyor. İnternetten para kazanmakk isteyen blog yazarları isterse reklam veya ürün satışı ile uğraşmadan doğrudan makalesini satarak para kazanabilir. Burada çok para kazanmak için tabiki yine makale yazım teknikleri öne çıkıyor.

Forumlarda çok denk gelirsiniz. Hatta İngilizcede çok popüler, “unboxing” diye bir tabir vardır. Yani bir ürün aldığınızda bunu videolu veya resimli bir şekilde tanıtırsınız. Blog yazarak satış ortaklığı da buna benzer. Fakat bir ürün hakkında yazmak için o ürünü satın almış olmanız gerekmez. Tabiki bu işin para kazanma bölümüdür. Blog yazarlığı demek ürün tanıtımı demek değildir. Günümüzde pek çok kişi eğlence veya sesini duyurmak için blog yazıyor. Bazılarıda bunu çok havalı buluyor. Pek çok ünlünün kendi blogları var.

Kısacası, blog yazarlığı evinden para kazanmak isteyenler için biçilmiş kaftan. Siz de bi an önce bir site açıp blog yazarlığına başlayabilirsiniz.

Hipnotik Makale yazımıza göz atmanızı öneririz. “Hipnotik Makale” adlı makalemizden etkileyici, yüksek kitlelere ulaşacak yazılar yazmayı öğrenebilirsiniz.